Dalies:

Aicina pieteikt kandidātus balvai par ieguldījumu latviešu vai lietuviešu valodas uzturēšanā

Aicina pieteikt kandidātus balvai par ieguldījumu latviešu vai lietuviešu valodas uzturēšanā
Foto: J. Azanovo / URM nuotr.
  • 18. May. 2020

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministrijas (ĀM) ir izsludinājušas pieteikšanos "Baltu balvai". Tās mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā. Tāpat ar balvu var novērtēt ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras, un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu.

Balvai var nominēt gan atsevišķas personas, gan institūcijas, kas ir sniegušas savu artavu iepriekšminētajās jomās Lēmumu par uzvarētāju žūrija pieņems augustā. "Baltu balvas" ieguvēju Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri paziņos rudens sākumā un apbalvos ceremonijā, kas šogad notiks Latvijā.

"Baltu balva" 3000 eiro apmērā tiek piešķirta reizi gadā, un tās fondu veido vienlīdzīgas Latvijas un Lietuvas ĀM iemaksas. Balvas žūrijā ir Latvijas un Lietuvas ĀM pārstāvji, kā arī neatkarīgi valodniecības, literatūras un vēstures eksperti no abām valstīm.

Lasītākās ziņas

Pirmā "Baltu balva" simboliski tika pasniegta 2018.gadā, kad Latvija un Lietuva atzīmēja valstu simtgades. Par pirmo "Baltu balvas" laureāti kļuva profesore un valodniece Laimute Balode, savukārt 2019.gadā par "Baltu balvas" laureātu kļuva profesors Alvīds Butkus.

Šī gada balvas kandidātus var nominēt līdz 30.jūnijam. Pieteikumus un "Curriculum Vitae" balvas kandidātiem jāiesniedz angļu valodā, nosūtot tos uz e-pasta adresi "mfa.cha@mfa.gov.lv" vai pa pastu ĀM, Kr. Valdemāra ielā 3, Rīgā, LV-1395 ar norādi "Baltu balvai".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti