Dalies:

Aicina māksliniekus pieteikties konkursa izstādei Francijā

Aicina māksliniekus pieteikties konkursa izstādei Francijā
salonart.org
  • 06. Feb. 2020

Ar vizuālās mākslas palīdzību veidot dialogu starp valstīm un veicināt kopīgu Eiropas Savienības vērtību izpratni – ar šādu mērķi Francijas Vizuālās mākslas asociācija “La Rochelle” rīko starptautisku konkursa izstādi “Mākslas salons Francijā”.

Šogad piedalīties uzaicināti arī visi Latvijas profesionālie mākslinieki vai mākslinieku grupas. Īpaši tiek uzrunāti ārzemēs dzīvojošie latviešu mākslinieki.

“Mūsu Latvija ir maza valsts, bet tās spēks ir mūsu spējās, talantā, izaugsmē, degsmē paveikt lielas lietas. Katrs, ikviens mēs varam ar radošo darbu nest Latvijas vārdu pasaulē. Bez jums latviešu mūsdienu mākslas aina nebūs pilnīga. Mēs gribam iepazīt jūsu radošo veikumu šodien un tagad,” saka māksliniece Ingvilda Knāviņa, kas ir viena no izstādes kuratorēm. 

Lasītākās ziņas valstī

Tieši viņas pārzņā būs no Latvijas iesūtīto darbu atlase konkursam. Kuratore atlasīs 50 dažādu Latvijas mākslinieku darbus glezniecībā, grafikā, tekstilā, 10 tēlniecības darbus. Būs iespēja konkursam pieteikt arī multimediju saturu. No visām valstīm atlasītos mākslasdarbus konkursā vērtēs starptautiska žūrija.

“Kad piedalos Francijā izstādēs, esmu vienmēr stāstījusi par Latvijas māksliniekiem. Centusies nest vēsti par to, cik interesenta, augstvērtīga māksla mums ir. Pienācis laiks to apliecināt,” iedrošina Knāviņa. 

Izstādes rīkotāji izvirzījuši vairākus mērķus, tostarp, veicināt sapratni un cieņu starp kultūrām, sekmēt jaundarbu izveidi vizuālajā mākslā un dot iespēju māksliniekiem veidot starptautisku sadarbību.

Iesniedzamajiem darbiem nav noteikta tēma, un tie var būt visdažādāko žanru. Katrs dalībnieks var pieteikt līdz 3 mākslas darbiem. Konkursā tiek aicināti piedalīties gleznotāji, grafiķi, tēlnieki, tekstilmākslinieki, mediju mākslinieki un fotogrāfi.

Starptautiski žūrēto konkursa izstādi Vizuālās mākslas asociācija "La Rochelle" rīko sadarbībā ar vairāku valstu māksliniekiem no Beļģijas, Latvijas, Slovēnijas, Krievijas, Baltkrievijas. Šāda veida pasākums Francijā notiek pirmo reizi.

Izstāde norisināsies Francijas pilsētā Larošelā no 22.oktobra līdz 6.novembrim. Konkursam elektroniski var pieteikties vietnē www.salonart.org līdz 3.aprīlim.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti