Dalies:

Aicina lemt par Latvijas pilsonības piešķiršanu ne tikai jaundzimušajiem, bet visiem bērniem līdz 15 gadu vecumam

Aicina lemt par Latvijas pilsonības piešķiršanu  ne tikai jaundzimušajiem, bet visiem bērniem līdz 15 gadu vecumam
LETA, Ieva Lūka
  • 26. Sep. 2019

Šodien partiju apvienība "Attīstībai / Par!" Saeimas sēdē aicina atbalstīt pilsonības automātisku piešķiršanu visiem nepilsoņu bērniem un jauniešiem vecumā līdz 15 gadiem. Tie ir aptuveni 2933 cilvēki, informē politiskajā organizācijā. 

Šodien Saeima 2. lasījumā skatīs likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Saeimas vairākums jau ir atbalstījis Valsts prezidenta priekšlikumu automātiski piešķirt Latvijas pilsonību visiem bērniem, kas dzimuši pēc 2020. gada 1. janvāra, liekot vecākiem izvēlēties Latvijas vai citas valsts pilsonību. "Attīstībai / Par!" rosina diskutēt par platāku soli sabiedrības saliedētības stiprināšanā.

"Attīstībai / Par!" uzskata, ka, līdztekus citām problēmām sabiedrībā, viena no lielākajām ir etniskā sašķeltība. Pilsonības piešķiršana bērniem un jauniešiem, kuri jau izjūt saikni ar Latviju, var kalpot kā pamats, uz kura veidoties saliedētai sabiedrībai.

Lasītākās ziņas

"Mēs turpināsim pārliecināt Saeimas kolēģus par nepieciešamību piešķirt Latvijas pilsonību ne tikai jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem, bet arī tiem nepilsoņu bērniem, kas vēl nav sasnieguši 15 gadu vecumu, kad viņi paši var pieteikties un kļūt par Latvijas pilsoņiem," teica Marija Golubeva, "Attīstībai / Par!" frakcijas deputāte. "Latvijā dzimušie un augušie bērni ir mūsējie, mums jāpiesaista viņi Latvijas valstij arī politiski."

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotā statistika liecina, ka jau šobrīd aptuveni 80% no nepilsoņiem izvēlas Latvijas pilsonību saviem bērniem. Nepilsoņiem, kas sev vai bērniem nav nokārtojuši Latvijas pilsonību, kavēšanās iemesli ir ļoti dažādi un bieži praktiski. A/P norāda - medijos izskanējušais apgalvojums, ka nepilsoņa statusā vieglāk ceļot uz Krieviju, ir aktuāls tikai 12% nepilsoņu.

Partiju apvienība uzsver, ka Latvija par nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem regulāri saņem kritiku, piemēram, noANO Bērnu tiesību komitejas. ANO norāda, ka gadījumos, kad vecāki nespēj vai nevēlas patstāvīgi aizsargāt bērna tiesības, valstij ir jāiejaucas un jānodrošina bērna tiesības uz pilsonību.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti