Dalies:

Dānijas tiesa neatbrīvo Latvijas pilsoni Misāni

Dānijas tiesa neatbrīvo Latvijas pilsoni Misāni
Kristīnes Misānes personīgais arhīvs
  • 14. Feb. 2020

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēma neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) tiek vainota sava bērna nolaupīšanā, LTV informējis Misānes advokāts.

Tiesas sēdē advokāts esot iesniedzis jaunus pierādījumus, lai Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikai. Savukārt prokurors norādījis, ka Misāne ļoti vēlu nākusi klajā ar jauniem pierādījumiem un ļaunprātīgi novilcinājusi tiesu. Prokurors prasījis Misāni 20.februārī izdot Dienvidāfrikai, ziņo LTV.

Tā kā Misāne sākusi bada streiku, bija jāpārbauda, vai viņas veselības stāvoklis ļauj viņas pārvietošanu. Dānijas cietuma ārsts apliecinājis, ka Misānei veselības problēmas nav radušās un viņa var tikt nogādāta DĀR.

Lasītākās ziņas valstī

Portāls latviesi.com jau ziņoja, ka šīsdienas tiesas sēdē bija plānots lemt par sievietes iespējamo atbrīvošanu, izvērtējot, vai viņa sev piemērojamo sodu nav jau izcietusi vairāk nekā gadu pavadot apcietinājumā.

Iepriekš tiesa jau vienreiz lēma Misāni atbrīvot, taču tūlīt pēc tam sekoja Dānijas prokuratūras pretprasība, pēc kuras šis lēmums tika atcelts.

Latvijas Ārlietu ministrija pauž neizpratni par Kopenhāgenas apgabaltiesas lēmumu paturēt apcietinājumā Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kuru Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdz sava bērna nolaupīšanā, pretēji iepriekšējā tiesu instancē lemtajam par viņas atbrīvošanu.

Kā uzsvērts ministrijas paziņojumā, Eiropas Savienības pilsone Misāne atrodas ieslodzījumā Dānijā kopš 2018.gada 9.decembra, bet Dānijas likumi nosaka, ka persona ir atbrīvojama, ja izdošana nav notikusi 30 dienu laikā. Šāda situācija atkārtojusies jau otro reizi.

Ņemot vērā līdzšinējos Latvijas diplomātiskos un politiskos centienus pārliecināt Dāniju neizdot ES pilsoni DĀR, Ārlietu ministrija izskata visus iespējamos starpvalstu sadarbības un strīdu risināšanas mehānismus, lai panāktu Latvijas pilsones neizdošanu un novērstu šādu situāciju rašanos nākotnē, rakstīts paziņojumā.

Arī gadījumā, ja Misāne tiks izdota DĀR, Latvija nodrošinās konsulāro palīdzību ar citas ES valsts pārstāvniecības DĀR starpniecību, sola ministrija. Ārlietu ministrija gatavo savu pārstāvju vizīti DĀR.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti