Dalies:

Ādažos atklāta viena no modernākajām skolām Baltijā

  • 03. Sep. 2019
Ādažos atklāta viena no modernākajām skolām Baltijā
Ādažos atklāta viena no modernākajām skolām Baltijā
Ādažos atklāta viena no modernākajām skolām Baltijā
Ādažos atklāta viena no modernākajām skolām Baltijā
Ādažos atklāta viena no modernākajām skolām Baltijā

Vakar, 2. septembrī, skolēnus pirmo reizi uzņēma jaunizbūvētā Ādažu sākumskola, kas kļuvusi par vienu no modernākajām skolām Baltijā.

Ādažu novada domes pārstāve Monika Griezne norāda, ka skola izceļas ar augstiem energoefektivitātes rādītājiem, inovatīvu ventilācijas sistēmu, no Skandināvijas aizgūtu ēdināšanas kārtību, unikāliem mīkstā seguma iekšpagalmiem, ar krāsu navigācijas sistēmu, āra basketbola laukumu un sporta zāli. 

Skolā visi gaiteņi mācību korpusā izkārtoti ap stikloto iekšpagalmu, lai tajos nodrošinātu dabisko gaismu. Lai bērniem skolā būtu vieglāk orientēties, visas 32 mācību klases katrā stāvā sadalītas četros blokos, kur katram piešķirta sava krāsa. Katrā stāvā ir četras oranžas, četras zaļas, četras sarkanas un četras zilas klases. Atbilstošā krāsā ir arī linoleja fragmenti, ko var redzēt no gaiteņa tālākā gala, pie klases ieejas durvīm un pašā klasē. 

Lasītākās ziņas valstī

Jaunajā sākumskolā izstrādāta arī ēdināšanas sistēma, kas plaši izplatīta Skandināvijā. Tā ir skolēnu pašapkalpošanās, kad bērni, sākot no 1.klases, paši izvēlas ēdienu. "Tas, pirmkārt, nodrošina to, ka bērns tiešām ir paēdis, otrkārt, tā ir pedagoģijas sastāvdaļa, treškārt, šāda ēdināšanas sistēma mazina atkritumu daudzumu un, ceturtkārt, tā ļauj dubultā samazināt ēdamzāles platību, izveidojot tikai 100 sēdvietu," skaidro Griezne.

Lai nodrošinātu bērnu ēdināšanu divos lielajos starpbrīžos un izvairītos no bērnu drūzmēšanās, izveidotas arī divas atsevišķas ēdamzālēs. "Liels ieguvums Ādažu novada iedzīvotājiem ir arī sporta zāles izbūve, jo ārpus mācību procesa laika sporta zāle tiks izīrēta dažādu sporta veidu treniņiem un sacensību norisēm," uzsver pašvaldībā.

Skolā izbūvēti arī divi iekšpagalmi ar mīksto segumu, kas no ārpuses nav redzami. Vienā iekšpagalmā ierīkota aktīvā zona - ar divu izmēru pumpām, pa kurām var skriet un lēkāt, bet otrā - līdzena virsma dažādām spēlēm. Šādi iekšpagalmi ļauj skolēniem starpbrīžos izskrieties svaigā gaisā, vienlaikus atrodoties drošā, noslēgtā vidē.

Ādažu sākumskolas 1. un 2.kārtas būvdarbi notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansētā projekta "Vispārējās izglītības iestādes mācību vides uzlabošana Ādažu novadā” ietvaros, un tos veica SIA "Monum", atbilstoši SIA "Nams" izstrādātajam būvprojektam. Būvdarbu uzraudzību veica SIA "Būvuzraugi LV".

Kopējās 1. un 2.kārtas izbūves izmaksas bija 15,32 miljoni eiro, no kuriem pašvaldība nodrošināja 11,30 miljonus, Eiropas Reģionālās attīstības fonds - 2,30 miljonus, bet valsts budžeta dotācija bija 1,70 miljonu eiro apmērā.

Atbilstoši projektā plānotajam Ādažu sākumskolas 3.kārtas - specializēto mācību kabinetu - izbūve jāveic līdz 2022.gadam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti