Dalies:

Abū Dabī nodibina Latvijas studentu apvienību

Abū Dabī nodibina Latvijas studentu apvienību
  • 30. Nov. 2015

Šodien, 30. novembrī, vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) pagaidu pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis piedalījās AAE studējošo Latvijas studentu rīkotajā svinīgajā sapulcē, kuras laikā tika oficiāli nodibināta Latvijas studentu apvienība AAE.

Sanāksme, kā arī apvienības reģistrācija, notika Ņujorkas Universitātes (NYU) Abū Dabī filiāles telpās, kur mācās lielākā daļa AAE studējošo Latvijas studentu. AAE trīs dažādās universitātēs Abū Dabī, Dubaijā un Šārdžā studē 10 studenti no Latvijas. Dibināšanas sapulces laikā par organizācijas prezidentu tika ievēlēts NYU Ekonomikas fakultātes otrā kursa students Alens Juns, par viņa vietnieci – Laine Una Melkerte. Tāpat par apvienības sekretāri tika iecelta Ērika Linda Žogla, Kristaps Zeltiņš būs šīs organizācijas grāmatvedis. Savukārt par ārlietām atbildēs Raitis Pekuss, bet sabiedriskajām attiecībām NYU pirmā kursa studente Nadine Endija Lāže.

Par apvienības patroniem kļuva R. Brēmanis un Latvijas vēstniecība AAE. Šī ir pirmā šāda veida apvienība visā Līča valstu reģionā. Tās mērķis ir savā paspārnē apvienot visu Baltijas valstu studentus AAE. Šobrīd te studē jau vairāk nekā 20 studentu no Baltijas valstīm.

Lasītākās ziņas valstī

Kā norāda R. Brēmanis, viņš ar lielāko prieku atsaucies uz studentu aicinājumu un palīdzēja ar sagatavošanās darbiem šīs organizācijas tapšanā un reģistrācijā. ,,Tā ir vēsturiska iespēja, jo šeit dzīvojošie Latvijas studenti var sniegt ļoti vērtīgu pienesumu dažādu ekonomisko un kultūras nozaru izpētes un veicināšanas darbā. Līdzīgas organizācijas jau ir Polijas un citu mūsu reģiona valstu studentiem sadarbībā ar vēstniecībām,’’ uzsver R. Brēmanis.

Savukārt A. Juns akcentē: ,,Milzīgs prieks un pateicība Latvijas Ārlietu ministrijai un tās vēstniecībai Apvienotajos Arābu Emirātos par lielisku sadarbību un atbalstu. Mēs esam pirmie studenti no Latvijas, saņemot šeit pasaules līmeņa izglītību un prognozējams, ka šī organizācija strauji augs plašumā. Mums ir milzīgas priekšrocības, jo tikai Latvijai vienīgajai no Baltijas valstīm ir vēstniecība Abū Dabī. Varējām būt pirmie, kas tagad dibina visu baltiešu apvienību!’’

Jaunnodibinātā apvienība ir atvērta kontaktiem un sadarbībai ar dažāda veida studentu un citām organizācijām Latvijā, un citās valstīs. Apvienības kontakti: aj1534@nyu.edu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Attēlā: Latvijas studentu apvienības biedri (no kreisās) Laine Una Melkerte, Kristaps Zeltiņš, Ērika Linda Žogla, vēstniecības AAE pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis, asociācijas prezidents Alens Juns, Nadine Endija Lāže un Raitis Pekuss.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti