Dalies:

Abu Dabi marts pasludināts par Latvijas mākslas mēnesi

Abu Dabi marts pasludināts par Latvijas mākslas mēnesi
  • 16. Mar. 2015

Abu Dhabi mākslas centrs "Art Hub" savas rezidences telpās jau ceturto gadu uzņem dažādu valstu māksliniekus no visas pasaules un šogad pirmo reizi, pateicoties arhitekta Bruno Delānda (Bruno Deslandes) iniciatīvai, marts pasludināts par Latvijas mākslas mēnesi, kurš noslēgsies ar izstādes atklāšanu 28.martā.

Latviju aicināti pārstāvēt gleznotāji Ritums Ivanovs, Sandra Krastiņa, Andris Vītoliņš, Vineta Kaulača, fotogrāfs Reinis Hofmanis un tēlnieks Ivars Drulle, kā viesmāksliniece uzaicināta arī Dubaijas latviete, jaunā fotogrāfe, Magda Jentgen.

"Art Hub" devīze - live, create, exhibit ( no angļu val. - dzīvo, radi, parādi) precīzi atspoguļo to, kas notiek mākslas mēneša ietvaros. Tā ir sava veida mākslas nometne, kurā mākslinieki tiek iepazīstināti ar vietējo kultūru un vidi, kuras mijiedarbības rezultātā top jauni darbi.

Kā stāsta viens no projekta dalībniekiem Andris Vītoliņš: "Mākslinieki vienmēr ir ceļojuši, tā ir daļa no procesa, tas veido personību. Kad tiec ārā no ikdienas rutīnas, tad uz dažādām lietām esi spējīgs paskatīties daudz savādāk." "Art Hub" nevēlas, lai mākslinieki ierodas jau ar gataviem darbiem no Eiropas, viņi vēlas, lai māksla taptu uz vietas. "Šeit dzīvesveids ir krasi atšķirīgs no Latvijas. Daba un mentalitāte atšķiras, var pavērot kā daba ietekmē mentalitāti. Kad ir iespēja padzīvot citur kādu laiku, tu gūsti pilnīgi citas emocijas," saka Vītoliņš.

Latvijas vēstniecības pārstāvis Abu Dhabi Rūdolfs Brēmanis uzsver, ka šī ir lieliska iespēja Apvienotajiem Arābu Emirātiem parādīt to, kas ir Latvija un ko tā var piedāvāt, jo "šajā reģionā ir mazs vai vispār nekāds priekšstats par mūsu valsti, līdz ar to mēs varam gaumīgi un labā kvalitātē paši veidot valsts tēlu".

Latviešu mākslinieku viesošanās Abu Dhabi ir tikai sākums veiksmīgai un tālākai sadarbībai, jo jau tagad "Art Hub" īpašnieks Ahmeds al Džafejs (Ahmad Al Yafei) izteicis vēlmi viesoties Latvijā un iepazīties plašāk ar to, ko Latvijas mākslinieki var piedāvāt.

Foto: Uģis Ziemelis

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti