Dalies:

ABN: Lielbritānijas ministrs: «Brexit» sarunas ieilgs vismaz līdz novembrim

ABN: Lielbritānijas ministrs: «Brexit» sarunas ieilgs vismaz līdz novembrim
  • 12. Oct. 2018

Lielbritānijas “Brexit” ministrs Dominiks Rābs paziņojis, ka sarunas par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības ieilgs vismaz līdz novembrim. Iepriekš tika pieļauta iespēja, ka galvenās problēmas tiks atrisinātas jau nākamnedēļ gaidāmajā bloka dalībvalstu līderu samitā.

Uzrunā parlamentā Rābs atteicās atklāt, kad Londona varētu publiskot jaunus priekšlikumus Īrijas un Ziemeļīrijas robežproblēmas jautājumā. Viņš atkārtoti norādīja, ka starp abām valstīm nedrīkst izveidoties tā dēvētā cietā robeža.

Britu “Brexit” ministrs arī atkārtoja premjerministres Terēzas Mejas prasību Eiropas Savienības amatpersonām sarunās būt piekāpīgākām. Vienošanās esot iespējama, ja Brisele attaisnos šīs cerības un piemērosies Londonas izrādītajam pragmatismam.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt par iespēju noraidīt “Brexit” vienošanos šonedēļ paziņoja Mejas sabiedrotie parlamentā – Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija. Politiķi pēc tikšanās ar Eiropas Komisijas delegācijas vadītāju Mišelu Barnjē paziņoja, ka neatbalstīs jebkādu vienošanos, kas izveidotu muitas vai citas barjeras Apvienotās Karalistes iekšējā tirgū.

Publicēts sadarbībā ar portālu Anglo Baltic News
Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti