Dalies:

Abavas vīndarītava izvirzās starp laureātiem starptautiskā konkursā

Abavas vīndarītava izvirzās starp laureātiem starptautiskā konkursā
Foto: Abavas vīna darītava/Facebook konts; attēlā - Abavas vīna darītavas saimnieki Liene un Mārtiņš Barkāni.
  • 02. Apr. 2019

Pagājušajā nedēļā Vācijas pilsētā Frankfurtē norisinājās viens no pasaules nozīmīgākajiem ābolu dzērienu konkursiem, kurā laurus plūca Abavas vīna darītava.

Šogad žūrija, kuras sastāvā ir dažādu valstu pārtikas industrijas profesionāļi, pasniedzēji, vīna un HoReCa industrijas eksperti, starp vairāk nekā 500 iesniegtajiem dažādu stilu dzērieniem noteica labākos, ņemot vērā stingri izstrādātus konkursa kritērijus.

Kopvērtējumā Abavas vīndarītavas dzirkstvīns “Ābols apiņos” un sidrs “Premuim Brut” abi ieguvuši godpilno sudraba medaļu, kas apliecina augsto dzērienu kvalitāti. “Ābols apiņos” saņēmis 105 punktus no maksimāli iespējamajiem 108, savukārt “Premium Brut” - 99 punktus.

Lasītākās ziņas

Konkurss uzvarētājiem paver iespējas ne tikai popularizēt savu valsti un dzērienu gatavošanas tradīcijas, bet arī paplašina eksporta tirgu, piesaistot jaunus, potenicālus pircējus no visas pasaules.

Abavas vīndarītava 2018.gadā pret iepriekšējo gadu strādājusi ar 20% pieaugumu, sasniedzot 776 tūks.eiro apgrozījumu. Darbības uzsvars tiek likts uz degustāciju tūrisma veicināšanu, eksporta tirgus pieaugumu un produktu portfeļa paplašināšanu. Šogad vīndarītava turpina iekarot jaunus ārvalstu tirgus, uzsākot dzērienu eksportu uz Lielbritāniju, kā arī nostiprina pozīcijas jau esošajās eksporta valstīs.

Vietējā tirgū Abavas ieguvusi “Kurzemes tūrisma asociācijas” gada balvu “Lielais Jēkabs” par labāko tūrisma objektu kategorijā “Degustācija Kurzemē 2018”.

Foto: Abavas vīna darītava/Facebook konts; attēlā - Abavas vīna darītavas saimnieki Liene un Mārtiņš Barkāni.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti