Dalies:

600 jauniešu Liepājā izzina IT nozares aizkulises

600 jauniešu Liepājā izzina IT nozares aizkulises
  • 22. Oct. 2019

Liepājā aizvadīta pirmā IT diena, kurā jaunieši dzirdēja IT nozares profesionāļu pieredzes stāstus ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. IT ļaužu atziņas, kas var noderēt, izvēloties savu profesiju, uzklausīja Liepājas skolu 9. – 12. klašu audzēkņi.

Konferences mērķis bija skolu jauniešiem, kuriem šobrīd vēl tikai priekšā nākotnes studiju un profesijas izvēle, radīt lielāku izpratni par IT nozari un darba iespējām tajā, un afrī iepazīstināt ar šīs jomas uzņēmumu pārstāvjiem, kasvar pastāstīt gan par to, kādas iemaņas nepieciešamas, lai gūtu panākumus IT nozarē, gan arī dalīties ar saviem pieredzes stāstiem, kas varētu iedvesmot studijām informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. Tāpat apmeklētāj varēja uzzināt aktuālo informāciju par mācību, prakses un apmaiņas programmu iespējām.

Konferencē ar savu pieredzi, kā ar filmēšanu un animācijām tapt pamanītam un nonākt Ņujorkā, dalījās uzņēmuma “Sense Media” vadītājs Egils Šusts. Guntis Čoders, kas ir Kurzemes reģiona vadītājs vienam no lielākajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē - “Accenture”, stāstīja par atziņām, kā no sava jaunuzņēmuma nonākt līdz vadībai starptautiskā IT uzņēmumā. Bet uzņēmuma “AirBoard” dibinātājs un vadītājs Elviss Straupenieks Latvijā savulaik panāca savas pilngadības atzīšanu jau 16 gados, lai varētu dibināt uzņēmumu. Šodien viņš ir ieguvis pieredzi, mācoties no pasaules IT jomas flagmaņiem Silīcija ielejā ASV un ar to dalījās konferencē.

Lasītākās ziņas

Par to, ko nozīmē strādāt tādā globāla mēroga uzņēmumā kā “Google” un kāpēc studēt datorzinības, stāstīja Kristīne Lazdiņa, projektu vadītāja izglītības nodaļā kompānijā “Google” Šveicē. Bet uzņēmuma “TestDevLab” sabiedrisko attiecību speciālists un tehnoloģiju blogeris Kristaps Skutelis ļāva ieskatīties testēšanas pasaulē un tās saistībā ar tehnoloģijām. Tāpat ar savu pieredzi un ikdienu iepazīstināja datorspēļu izstrādātājs Sīmanis Mikoss.

Pasākumā arī Eiropas Komisijas programmu “Erasmus+ Youth” un “European Solidarity Corps” pārstāve Violeta Birzniece informēja Liepājas jauniešus par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā.

Dalībniekiem bija iespējams iepazīties arī ar IT uzņēmumu stendiem, pakalpojumu klāstu, radītajiem darbiem, kā arī veidot personiskus kontaktus, lai pārrunātu karjeras iespējas. Pēc konferences notika arī izglītības jomas ekspertu seminārs-diskusija par tehnoloģiju ieviešanu ikdienas mācību procesā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti