Latvijas vēstnieks Lietuvā universitātēm pasniegs akadēmisko rakstu krājumu "Latvieši un Latvija"

Latvijas vēstnieks Lietuvā universitātēm pasniegs akadēmisko rakstu krājumu "Latvieši un Latvija"

22.aprīlī Latvijas vēstnieks Lietuvā Mārtiņš Virsis viesosies Šauļu Universitātes Baltu centrā un Klaipēdas Universitātē. Vizītes laikā vēstnieks abām universitātēm pasniegs dāvinājumu – Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centra izdoto akadēmisko rakstu krājumu "Latvieši un Latvija" četros sējumos.

Šauļos dāvinājumu universitātes vārdā saņems Baltu centra vadītāja Regina Kvašīte, savukārt Klaipēdas Universitātē - Baltu katedras profesore Daļa Kiseļūnaite. Tikšanos laikā vēstnieks ar universitāšu pārstāvēm pārrunās arī turpmākās sadarbības plānus.

Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centra izdotie akadēmiskie raksti "Latvieši un Latvija" ir plašākais krājums par šo tēmu, kāds jebkad Latvijā izdots. Raktu autori ir Latvijas vadošie zinātnieki un speciālisti. Krājums domāts lasītājiem Latvijā un ārzemēs, lai kompakti un objektīvi iepazītu latviešus un Latviju - valodu, folkloru, mitoloģiju un etnogrāfiju, Latvijas nācijas un valsts veidošanās procesus, jautājumus, kas saistīti ar Latvijas valsts atjaunošanu, kā arī izglītību, zinātni un kultūras procesus.

Ziņas autors: Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā
Ilustratīvs foto/Stock.XCHNG


Izsaki viedokli