Dalies:

56 eiro par taksometru no Rīgas lidostas līdz centram!

56 eiro par taksometru no Rīgas lidostas līdz centram!
mairisbriedis, Instagram
  • 20. May. 2019

56 eiro par taksometru no Rīgas lidostas līdz pilsētas centram – šādu summu samaksājis slavenā Latvijas boksera Maira Brieža sparinga partneris, ierodoties Rīgā.

Mairis Briedis sociālajā tīklā “Instagram” ievietojis fotogrāfiju ar čeku, kurā redzmas, ka uzņēmuma SIA ”Rolex media” iekasējis par braucienu 56,41 eiro. Mairis Briedis raksta: “Paldies par sakārtoto nozari, Satiksmes ministrija!”

Atgādinām, ka šobrīd Saeimā tiek skatīti likuma grozījumi, ar kuriem iecerēts pielikt punktu takšu haosam pie Rīgas lidostas. Parlamentā tiek skatīti grozījumi Autopārvadājumu likumā, kas paredz stingrākus noteikumus taksometru nozarē, lai novērstu uzskrūvētās cenas, neskaidro pārvadātāju statusu un neatbilstīgu kvalitāti, piemēram, bērnu krēsliņu neesamību, sliktas valodas prasmes un nespēju apkalpot personas ar kustību traucējumiem.

Lasītākās ziņas valstī

Likuma grozījumu virzību Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisija atbalstījusi izskatīšanai otrajā lasījumā Saeimā.

Šajos grozījumos paredzēti arī stingrāki nosacījumi taksometru pakalpojumu sniegšanai starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūras objektos, piemēram, lidostās, autoostās, dzelzceļa stacijās un ostās. Tos varēs veikt pārvadātājs, kas nodrošinās braucieniem ar taksometru norēķinu ar fiksētā tirdzniecības vietā iegādātu, Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētu priekšapmaksu apliecinošu dokumentu, darījumu reģistrējot taksometra skaitītājā.

Satiksmes ministrija skaidro, lai preventīvi nodrošinātu, ka pasažieru pārvadājumos ar taksometriem un vieglajiem automobiļiem tiek ievērota normatīvos noteiktā kārtība attiecībā uz braukšanas maksas noteikšanu un līdz ar to patērētāju tiesību aizsardzību, noteikts, ka pasažierim ir tiesības pārtraukt braucienu un atteikties maksāt par pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumu, ja nav ieslēgts skaitītājs vai tīmekļvietne nedarbojas tiešsaistes režīmā.

Savukārt autotransporta līdzekļa salonā uz priekšējā paneļa tiks izvietots cenrādis, kurā norādīti tarifi ar iekļautām atlaidēm vai palielinājumiem ar saprotamu atšifrējumu, kādam braucienam tas tiek piemērots, piemēram, braucienam no lidostas, dienas vai nakts tarifs, daudzbērnu ģimenei, personām ar invaliditāti, un papildmaksa, ja tāda tiek piemērota.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti