Dalies:

4. maija svētkus Stokholmas latviešu skolā svin ar latviskiem eksperimentiem un tradicionalo Rupjmaizes kārtojumu!

4. maija svētkus Stokholmas latviešu skolā svin ar latviskiem eksperimentiem un tradicionalo Rupjmaizes kārtojumu!
  • 28. Apr. 2020

“Brīvs, kam dūša brīvam būt” /Rainis/.

Lasītākās ziņas valstī

2.maija sestdienu Stokholmas latviešu skolā pavadīsim atzīmējot 1990.gada 4.maiju, kad pirms 30 gadiem, Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma Deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, sauktu arī par 4. maija neatkarības deklarāciju. Tāpēc, pēc skolas pārzines uzrunas, rīta kopbrīdī skatīsimies video par 4.maiju, lai kādam, iespējams, atsauktu atmiņā tā laika notikumus, bet kāds cits tos uzzinātu no jauna.
Pulksten 10.30 mums būs atkalredzēšanās prieks ar Iespējamās Misijas fizikas, ķīmijas un informātikas skolotāju Mārtiņu Gulbi, kurš pie mums klātienē bija mācību gada sākumā, tāpēc bērni viņu ļoti labi pazīst. Mārtiņš atkal iedvesmos bērnus uz kādu jaunu eksperimentu.
Savukārt no 11.30 ar mums kopā Rupjmaizes kārtojumu gatavos šefpavārs Mārtiņš Sirmais, kurš vairākus gadus ir vadījis televīzijas raidījumu “Sirmais ēdienkaratē”, apceļojis pasauli ar raidījumu ciklu “Sirmais.Kulta ēdieni”, kura laikā ir viesojies arī Zviedrijā. Šobrīd Mārtiņš Sirmais ir sastopams katru darba dienas vakaru Facebook tiešraidē, lai kopā ar viņu pagatavotu vakariņas katram esot savās mājās. Rupjmaizes kārtojumu gatavosim, lai ikviens no mums Baltā galdauta svētkus var sagaidīt ar šo tradicionālu latviešu saldo ēdienu. Kā saka pats Mārtiņš Sirmais, ka ēdiena sastāvdaļas, recepte un pagatavošanas gaita ir kā spēles noteikumi – tie jāzina ikvienam pirms sākt spēli!
Pēc gatavošanas ar Mārtiņu Sirmo, iespējams, baudot Rupjmaizes kārtojumu, katrs savās mājās varēsim noskatīties 2018.gadā izdoto Latvijas filmu “Paradīze ’89”.


Un svētki varēs turpināties!
Uz tikšanos sestdien!
Stokholmas latviešu skolas valde

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti