Dalies:

3x3 saiets Austrālijā izturējis karstuma pārbaudi

3x3 saiets Austrālijā izturējis karstuma pārbaudi
Austrālijas 3x3 avīze Tauriķis
  • 06. Jan. 2020

Ārkārtas apsvērumu dēļ 3x3 saiets Austrālijā piedzīvoja nopietnas izmaiņas - 2. janvāra pusdienlaikā Howmans Gap Alpine Centre nometnes organizatoriem paziņoja, ka centra tuvumā ir izcēlies ugunsgrēks un augstās ugunsbīstamības dēļ saiets nevarēs notikt, kā iepriekš plānots Falls Creek. Tāpēc saieta organizatori, pārliecinājušies, ka visi dalībieki ir drošībā, pārcēla 3x3 uz Latviešu namu Melburnā. Un 3. janvārī tas ar svinīgu karoga pacelšanu un himnas dziedāšanu tika atklāts. 

3x3-nieki varēja apmeklēt celu aušanas ievirzi, mācīties kokles spēli, alvas liešanu, kulināriju  un papildināt zināšanas latviešu valodā kā otrajā valodā. Savukārt bērni gāja rotaļās un krāsoja 16. gadsimta Rīgas ģerboni. Visi kopā baudīja kopābūšanu, klausoties latviešu mūziku un dziedot dziesmas. 

Kas mani pārsteidza Austrālijas latviešu sabiedrībā? Tas ir nerimstošais cīņas spars par latviešu valodu, centieni to saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm, cieņa pret Latviju un latviešu valodu, lai gan varētu jau domāt „Ko tad es, manas mājas tagad ir citur”. Šie centieni ir zemē, kurā oficiālā valoda nav latviešu valoda. [..] Latvieši Austrālijā tur rūpi par Latviju un latviešu valodu, es novēlu viņiem nepadoties grūtos brīžos un sargāt to, kas mums ir dots. /Inga Laizāne/    

Lasītākās ziņas valstī

Publikācija sagatavota, balstoties uz Austrālijas 3x3 avīzes Tauriķis materiāliem.

Foto: Austrālijas 3x3 avīze Tauriķis

file:///Users/ievafreinberga/Downloads/Taurikis-1.pdf

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti