Dalies:

3x3 nometne Garezerā – katru gadu kopš 1981. gada!

3x3 nometne Garezerā – katru gadu kopš 1981. gada!
  • 05. Apr. 2019

38. gadu pēc kārtas Gaŗezera 3x3 gaidīs dalībniekus no 4. – 11. augustam. To vadīs Maija Zaeska, Daiga Rūtiņa un Larisa Kaļiņa. Larisa savas gaitas Gaŗezera 3x3 uzsāka bērnu ratiņos, kad viņa brauca līdzi savai mātei, kuŗa daudzus gadus ir vadījusi rokdarbu ievirzi.

Organizējot pirmo 3x3 Gaŗezerā 1981. gadā, rīkotājiem vienīgā doma bija godam novadīt šo nedēļu – latvisku, draudzīgu, interesantu. Dalībnieku atsaucība un pašu sajūsma par izdevušos eksperimentu bija tik liela, ka bija drosme ne tikai šo eksperimentu atkārtot nākošajā gadā, bet arī meklēt 3x3 rīkotājus citur. Kas to būtu domājis, ka 3x3 kustība turpinās augt un 2019. gadā mūsu saimē būs jau 10 nometnes/saieti, pa divi ASV, Latvijā un Anglijā, pa vienam Austrālijā, Īrijā, Vācijā un Norvēģijā! (Skat. www.3x3.lv

Kā vienmēr, arī šovasar Gaŗezera 3x3 veidojās lieliska programma, kā lieliem, tā maziem. Mazo trīsreiztrīsinieku Gaŗezerā netrūkst, un viņus nodarbinās un iepriecinās vesela komanda, pie tam trīs no audzinātājiem – Guntis Rūtiņš, Līva Kalve un Reinis Šveikovskis savas gaitas Gaŗezera 3x3 uzsāka agrā bērnībā. No Latvijas atgriezīsies arī bērnu dārza vadītāja Laima Zvilna un Jānis Atis Krūmiņš, kuŗa vilku mācībā bērni ar lielu aizrautību piedalās gadu pēc gada.

Lasītākās ziņas valstī

Kā jau visus gadus, 3x3 programmā būs dažādas nodarbības: lekciju un pārrunu ievirzes un vairākas ievirzes tiem, kuŗi vēlas ar savām rokām kaut ko izgatavot. Arvien populāro polītikas ievirzi vadīs Pauls Raudseps, kam ir plašas un dziļas zināšanas par Latvijas vēsturi, ekonomiku un polītiku, kuŗai viņš intensīvi sekojis jau kopš Atmodas laikiem. Pauls ir dzimis ASV, audzis Bostonā, kur beidza Harvarda universitāti ar gradu Krievijas un PSRS vēsturē. 1990. gadā Pauls iesaistījās Latvijas Tautas frontes darbā Latvijā un pēc tam piedalījās laikraksta „Diena” dibināšanā. Izdevumā viņš nostrādāja līdz 2009. gadam kā galvenā redaktora pirmais vietnieks un kā komentāru lapas redaktors. Pēc „Dienas” īpašnieku maiņas, kopā ar domubiedru grupu Pauls izveidoja žurnālu „Ir”, kur kopš 2010. gada strādā kā komentētājs. Tagad, kad Latvija ir nosvinējusi simtgadi, ko tālāk? Valsts simtu pirmais gads nāk ar daudziem neatbildētiem jautājumiem. Vieni saka, ka šie ir labākie laiki, kādus Latvija jebkad piedzīvojusi. Tad kāpēc citi vēl arvien ir neapmierināti? Ko varam gaidīt no jaunās Saeimas, kuŗā savēlēti daudzi jauni polītiskie spēki un deputāti? Kas šobrīd ir vislielākie draudi Latvijas attīstībai? Uz šiem un citiem jautājumiem centīsies atbildēt polītikas ievirzē.

Latvijas universitātes pētniece, vēstures zinātniece, etnoloģe un rokdarbniece no Madonas novada Anete Karlsone folkloras ievirzē iepazīstinās ar seno latviešu krāsu pasauli un ko mēs par to zinām. Cik pelēki vai koši kādreiz esam bijuši? Krāsas un krāsainība ir mūsu dzīves daļa. Gan senāk, gan tagad. Vienmēr. Kāda bija seno latviešu krāsu pasaule līdz sintētisko krāsu atklāšanai? Dabas sniegtā krāsu pasaule ir daļa no mūsu kultūras vēstures. Krāsu pētniecība mūsdienās spēj sniegt atbildes uz ļoti daudziem jautājumiem. Viņas vīrs, keramikas meistars Māris Karlsons darbosies Gaŗezera podnieku darbnīcā kopā ar Uldi Stepi.

Kā turpinājumu no pagājušā gada pārrunu ievirzes par dzīvesziņu dievturīgā un kristīgā skatījumā, ev. lut mācītājai Gundegai Puidzai šogad līdzvadītāji būs katoļu priesteris no Liepājas Andris Vasiļevskis un Latvju dievturu sadraudzes vadone Ilze Kļaviņa. Andris ir no Suitu puses un pārzin labi arī folkloru. Literātūras ievirzi „Mīlas dzeja 100 gados” vadīs Līga Balode. Ievirzi vadīt ir solījusies Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, bet par tās saturu pagaidām informācijas nav.

Kā vienmēr, 3x3 piedāvā vairākas roku darbu ievirzes un šogad varēs izvēlēties no vienpadsmit dažādām nodarbībām: Klūgu pīšanu (vadīs Olga Baltmane), rotu kalšanu (Lilita Spure, Astrīde Otto, Andris Rūtiņš, Pēteris Avens), latvisko virtuvi (Inga Lucāne), kokgriešanu (Valdis Liepa, Allens D’Aoust), rokdarbus (Zinta Enzeliņa), koklēšanu (Dace Veinberga), podniecību (Uldis Stepe, Māris Karlsons), cilts koka sastādīšanu (Juris Jauntirāns), mākslas nodarbību visiem (Lāsma Maher), linogriezuma grafikas techniku (Laima Rožkalna) un gaļas, siera un citu ēdienu kūpināšanu (Lauris Rožkalns).

Nodarbības nebeidzas ar vakariņām, bet turpinās arī vakaros ar dziedāšanu, pārrunām, ugunskuru, dančiem, rotaļām, filmām, lekcijām un vēl dziedāšanu.

Informācija par Gaŗezera 3x3 atrodama Facebook „3x3 Gaŗezers”. Atbildes uz jautājumiem par 3x3 Gaŗezerā var dabūt no Maijas Zaeskas (mzaeska@gmail.com vai zvanot 7639722521 vai 9524544172.         

Autore: Maija Zaeska
Foto: Anete un Māris Karlsoni
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti