Dalies:

3x3 nometne Garezerā gaida dalībniekus

3x3 nometne Garezerā gaida dalībniekus
Laikraksts "Laiks"
  • 24. Jun. 2019

Vai gribi iemācīties spēlēt kokli, vai aust prievītes, varbūt veidot kaut ko no māliem vai kalt rotas? Varēsi arī pīt groziņu no klūgām, kūpināt zivis vai meklēt savu ciltskoku tīmeklī.

Ja nevēlies strādāt ar rokām, vari piedalīties pārrunās par Latvijas polītiku vai mīlas dzeju vai iedziļināties latviskā dzīvesziņā vai folklorā. Un bērniem arībūs daždažādas nodarbības! Viss ir iespējams 3x3 nometnē Gaŗezerā no 4. līdz 11. augustam. Pateicoties Latvijas Kultūras ministrijai, no Latvijas brauks vairāki lektori un vadītāji, kas kuplinās 3x3 nometni. Šogad KM sedz ceļa izdevumus sešiem lektoriem. Pauls Raudseps vadīs polītikas ievirzi, Anete Karlsone folkloras ievirzi, Māris Karlsons, būdams podnieks, mācīs no māliem veidot svilpauniekus, priesteris Andris Vasiļevskis pie- dalīsies latviskās dzīvesziņas diskusijās,bērnudārzavadītāja Laima Zvilna gādās par mazajiem bērniem un Jānis Atis Krūmiņš atkal mācīs lielākiem bērniem vilku mācības.

Lektori no šīs zemes un Kanadas, kuŗi jau katru gadu ziedo savu laiku un talantus iepazīstinot 3x3 dalībniekus ar dažādām mākām ir Lilita Spure, Andris Rūtiņš, Astrīde Otto un Pēteris Avens mācīs rotas kalt; Zinta Enzeliņa darināt dažādus rokdarbus; Laima Rožkalna iepazīstinās ar linogriezumu techniku; Lauris Rožkalns kūpinās zivis un dārzeņus; Olga Baltmane mācīs ar klūgām pīt dažādas lietas; kokgriešanas darbnīcā strādās Valdis Liepa un Allens D’Aoust; Līga Balode pētīs mīlas dzeju un stāstus; latviskās virtuves paņē- mienus parādīs Inga Lucāne; keramiķis Uldis Stepe būs viens no diviem podniekiem; sameklēt un uzzīmēt savu ciltskoku palīdzēs Juris Jauntirāns; pārrunās par latvisko dzīvesziņu piedalīsies māc. Gundega Puidza un šejienes dievtuŗu vadītāja Ilze Kļaviņa; mākslas ievirzi visiem vadīs Lāsma Maher; Dace Veinberga mācīs gan iesācējiem, gan pratējiem kokles spēli.

Lasītākās ziņas valstī

Vakaros būs gan dziedāšana, gan ugunskurs ar dalībnieku uzvedumiem, polītiskas pārrunas, raibais vakars ar dzeju un vīnu, bišu un medus daudzinājums, filma no Latvijas, šķēršļu gājiens bērniem, un, protams, arī tā saucamā “nīkšana”, pēc visām nodarbībām, tiem, kas vēl grib dziedāt, dancot vai patērzēt ar veciem draugiem un jauni iepazītiem domu biedriem.

Un to visu var piedzīvot, pavadot vienu nedēļu skaistajā Gaŗezerā, brīvā dabā, latviskā vidē, latviešu valodā. Te ir iespēja pensionāriem, vieniniekiem, ģimenēm, bērniem, visiem kopā, visām trīs paaudzēm, pavadīt laiku latviskās nodarbībās, draudzīgā vidē, jautrā sabiedrībā.

Tuvāku informāciju var atrast tīmekli www.3x3.lv, tāpat sazinoties ar Maiju Zaesku mzaeska@ gmail.com vai Daigu Rūtiņu daiga.rutins@gmail.com.

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Laiks"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti