Dalies:

30 gadi kopš Augstākās Padomes vēlēšanām. Saruna ar Veltu Čebotarenoku

30 gadi kopš Augstākās Padomes vēlēšanām. Saruna ar Veltu Čebotarenoku
LETA/ Evija Trifanova
  • 19. Mar. 2020

Latvijas Televīzija ar Veltu Čebotarenoku tiekas viņas mājās Jūrmalā. Pirms 30 gadiem viņa Augstākajā Padomē tika ievēlēta no Jūrmalas, apsteidzot savu konkurentu no Interfrontes. 

"Bija tāda ziemīga diena, vismaz Jūrmalā. Uztraukums bija liels, jo balsoja jebkurš, kurš ir pierakstīts Jūrmalā. Bija jāsavāc 500 balsis, lai vispār kļūtu par deputāta kandidātu. Mans sāncensis bija kungs no Interfrontes, tāds nepatīkams, kas sāka kampaņu pret mani. Ļauna kampaņa, bet, ja tu pārliec koku par daudz, tas lūst . Man nesen bija gājis bojā vīrs, un man pārmeta, ka es to izmantoju, ka esmu dzelzs lēdija. Bet krievu strādnieki par mani pacēla rokas un nobalsoja," 30 gadus senos notikumus atminas Velta Čebotarenoka.

Lasītākās ziņas valstī

Jau toreiz kandidējot esot bijis zināms, ka deputātiem būs jāizšķiras par atbalstu dokumentam par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Jautājums, vai jūs esat par Latvijas neatkarību, izskanējis ikvienā tikšanās reizē ar vēlētājiem.

"Latvijas Tautas frontei sākumā bija doma, ka esam ekonomiski neatkarīga [valsts]. No sākuma nebija domas, ka kļūsim pilnīgi neatkarīgi, bet vēlāk sākām debatēt un nonācām pie secinājuma, ka jābalso par pilnīgu [Latvijas] neatkarību. Un par to jautāja visā Latvijā. Ja kāds nominstinājās, uzreiz bija brīvs, mēs par tevi savu balsi neatdosim," stāsta Čebotarenoka.

Šajās dienās Velta Čebotarenoka ar ģimeni ievēro pašizolāciju un šo laiku salīdzina ar 30 gadus seniem notikumiem.

"Mēs toreiz bijām drosmīgi nobalsot un šoreiz mums tā drosme ir vajadzīga, lai paliktu mājās, pašizolētos un atrastu kādu laika kavēkli, un galvenais - aicinot cilvēkus rīkoties tāpat.  Kā tad, kad bijām kā viena liela dūre, šodien ir tieši tāds brīdis, visi mēs esam nolikti zobena sānā, nāves ēnā un to mēs varam tikai tad uzvarēt, ja būsim kopā," uzskata Augstākās Padomes deputāte.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti