Dalies:

2x2 salido Kurzemē un sajūtā. Salido piedzīvojumā - 2x2 salidojumā

2x2 salido Kurzemē un sajūtā. Salido piedzīvojumā - 2x2 salidojumā
  • 19. Sep. 2018

Kad gatavojamies jau nākamajiem trijiem Pasaules latviešu semināriem 2x2 - decembrī ziemas semināram Kurzemes Rezidencē un diviem vasaras semināriem – Latgalē un Kanādā, tad uz mirkli apstājāmies, lai sanāktu kopā – pārrunājot atmiņas  un kaļot nākotnes plānus – tikāmies 2x2 salidojumā.

2x2 salidojumu atklājam ar sirsnīgiem vārdiem, un, kopā dziedātai himnai skanot, paceļam karogu augstu septembra mākoņu griestos. Pēc sirsnīgas atkalsatikšanās un jaunas iepazīšanās, dodamies mieloties ar gardu zupu, lai spēka pilni pēc tam mestos ievirzēs - jo bez ievirzēm taču 2x2 pasaule pārstātu griezties. Ieviržu saraksts plašs un daudzveidīgs, kā allaž dodot iespēju katram doties uz sevi saistošāko. Iespēja domāt par Baltijas jūras nākotni, sociālo intelektu, atrast ceļu, kā manevrēt politiskajos džungļos, iebrist sajūtu pasaulē, šaudīt bultas, lodes un pat kartupeļus, kā arī gūt ieskatu suņu audzināšanā un pat uzzināt, kā atrast labākās sēņu vietas - šo visu un vēl vairāk ir iespēja izdzīvot 2x2 pasaules salidojumā kopā salidojušajiem.

Izbriduši mežus, izšāvuši lokus, kaķenes un kartupeļus, samīļojuši suņus, domājuši un runājuši par jūru, politiku un mums pašiem, visi kā rudens bites salīpam ap trīs dažādām plātsmaizēm noklātā galda, bet tūlīt pēc spēku atgūšanas ar gardumiem un karstiem dzērieniem seko pulcēšanās uz politisko diskusiju, kas vienaldzīgu neatstāj nevienu- četri 2x2nieki, kuri jau pavisam drīz gaidāmajās vēlēšanās pārstāvēs katrs savu politisko partiju, sēdušies pie viena galda, lai profesionālā un humora bagātā vadībā diskutētu un rosināto iesaistīties arī pārējos un, protams, pārliecinātu vēlēšanu biļetenus urnās iemest viņiem par labu.

Lasītākās ziņas

Pēc vakara, kas pilns ar košiem stāstiem, foto un video no 2x2 arhīva, vēl nekas nebeidzas- gluži otrādi! Jau no ierašanās brīža dienas kārtībā stāv ierakstīts, ka vakarā gaidāms pārsteigums. Un te viņi ir- Rikši! Danči līdz pat pusnaktij, līdz slapjiem krekliem, atpogātām apkaklēm un nodancotām pēdām. Līdz nepārejošai laimei.

Kādam vēl pirts un naksnīga pelde zem rudens debesīs savilktām zvaigžņu kartēm, bet citam nīkšana kopējās sarunās gandrīz līdz pirmajiem gaiļiem.

Otrās dienas rītu pavadām kopā spriežot, domājot, secinot un zīmējot savas idejas par to, kādu redzam 2x2 nākotnē. Aizvien nepārejoša sajūta, ka esam te sabraukuši, lai kopā būtu nedēļu. Neticama šķiet doma, ka jau pavisam drīz jāatvadās. Bet mēs vienmēr atvadāmies, lai atkal satiktos. Tā arī šoreiz.

Sadodam rokas ap rudens vējā plīvojošu karogu un, dziedot “Kalnā kāpu lūkoties”, nolaižam to lejā, lai jau pavisam drīz atkal satiktos un to uzvilktu mastā, atklājot ziemas nometni.

 

Pasaules latviešu jauniešu seminārs 2x2 ir kā intensīvs izglītojošs kultūras pasākums 18.-30.g.v. jauniešiem, kura laikā tiek stiprināta sadarbība ar Latvijā dzīvojošiem latviešiem, ārzemēs dzīvojošiem latviešiem un vietējiem, iepazīstinot jauniešus ar kultūras, uzņēmējdarbības, politikas, vadīšanas, kritiskās domāšanas un ne tikai aktualitātēm. Jaunieši piedalās dažādos latviskos projektos - metālkalšanā, ēst gatavošanā, aktīvās aktivitātēs dabā, kā arī avīzes veidošanā. Viens no 2x2 svarīgākajiem mērķiem ir jauniešiem sagādāt emocionālu pārdzīvojumu, kas veidotu ciešu kontaktu un piederības sajūtu latviešu draugiem, tautai un Latvijai.

Raksta autore: Arlita Laine Dombrovska

Foto: Jurģis Rikveilis un Madara Švarce

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti