Dalies:

1989. gada 20. jūnijā. “Čikāgas piecīši” satricina Latvijas PSR

1989. gada 20. jūnijā. “Čikāgas piecīši” satricina Latvijas PSR
Ieva Čīka, LETA
  • 20. Jun. 2019

Pirms 30 gadiem ar koncertu īpaši izlasītai publikai Mazajā ģildē sākās sensacionālās “Čikāgas piecīšu” viesizrādes Padomju Latvijā – notikums, kas vēl pāris gadus pirms tam būtu šķitis absolūti neiespējams. “Piecīši”, iebraukuši uz Līgo svētkiem, sniedza vairākus koncertus Rīgā, tāpat uzstājās Cēsīs un Valkā, kā arī līdz tam neieplānotā koncertā Druvienā, kur bija tikai ieradušies noraudzīties izslavētajā izrādē “Skroderdienas Silmačos” brīvdabas estrādē. 

Kulmināciju turneja sasniedza trīs stundas garajā koncertā Mežaparka estrādē – tur pulcējās ap 100 tūkstoši klausītāju.

Grupas vadītājs Alberts Legzdiņš togad trimdas presei stāstīja, ka “tur sajūsma bija līdzīgs tai, kādu redz amerikāņu rokkoncertos”.

Lasītākās ziņas valstī

Kopējais “Piecīšu” koncertu apmeklētāju skaits tiek lēsts uz 200 tūkstošiem. Pie tāda publikas daudzuma un sajūsmas nepieradušie trimdas mūziķi sākumā pat mulsa, taču līdz Mežaparkam jau bija iejutušies. Vēlāk intervijās “’Čikāgas piecīšu” dalībnieki atzinās, ka jutušies pārsteigti par to, cik labi klausītāji zina viņu dziesmas, ka zina no galvas to vārdus un dzied līdzi, kā arī saprot “piecīšu” humoru. 

Par to gan nebija ko brīnīties, ja ņem vērā, ka viņu un arī citu trimdas dziesminieku ieraksti 70.–80. gados, protams, nelegālā ceļā iegūti, bija teju katram, kam vien piederēja lenšu vai kasešu magnetofons. Otra padomju ikdienas dzīves specifiskā nianse, kas pārsteidza tālos viesus, bija fakts, ka veikali ir tukši, taču uz galdiem koncertu starplaikos netrūkst ne ēdienu, ne dzērienu.

Autors: LA.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti