Dalies:

1966. gada VW „vabolīte” stāsta emocionālu stāstu par kādu drosmīgu latvieti ASV

1966. gada VW „vabolīte” stāsta emocionālu stāstu par kādu drosmīgu latvieti ASV
  • 13. May. 2019

Interneta vietnē www.driving.ca publicēts stāsts par kādu veco automašīnu entuziastu Walter Altenmueller no Britu Kolumbijas, kas tikko veica tikpat kā svētceļojumu uz Sanhosē, Kalifornijā, notiekošo veco automašīnu izstādi, lai aizvestu tur tikko atjaunoto 1966. gada VW 1300 „vabolīti”.

Izrādās, viņš mašīnu atjaunojis, lai godinātu savu bērnības kaimiņu Jāni Rubeni.

Valters uzauga Palo Alto Kalifornijā un viņu kaimiņi bija latviešu imigranti Rubeņi, kuŗu meita Kristīne draudzējās ar Valtera māsu. Kristīnei bija brālis Jānis, kuŗam piederēja 1966. gada VW „vabolīte”. 1967. gadā Jānis un Kristīne devās apciemot vecvecākus Santa Rosa un paņēma kaimiņus līdzi. Valters bija ļoti sajūsmināts par braucienu un mašīnu.

Lasītākās ziņas valstī

Jānis Rubenis ieguva biznesa gradu Dienvidkalifornijas Universitātē un atstāja savu mašīnu pie vecākiem, kad iestājās ASV armijā. Viņš piedalījās vairākās misijās Vietnamā un ieguva daudzus apbalvojumus kā F4 iznīcinātāju pilots. Viņš izleca no degošas lidmašīnas un ieguva medaļas par drošsirdību. Pēc atgriešanās no Vietnamas viņš pārcēlās uz Teksasu, kur apmācīja jaunos pilotus.

1977. gada oktobrī Jānis Rubenis tika atrasts nogalināts netālu no sava dzīvokļa Austinā. Pagājuši vairāk nekā 40 gadi, bet slepkavība nav atklāta. Policija uzskatīja, ka uzbrukums ticis izdarīts laupīšanas nolūkā, tomēr maks netika paņemts.

Viņa ģimene paturēja auto sava dēla piemiņai un ik pa laikam izmantoja īsos braucienos, līdz beidzot tas stāvēja mājas iebraucamā ceļā vairāk nekā 10 gadus un netika kustināts.

Valters kopā ar ģimeni pārcēlās uz Abbotsford, Britu Kolumbijā, 1968. gadā, tomēr ik pa laikam apciemoja Rubeņu ģimeni un izbrauca kādu līkumu ar „vabolīti”. Kristīne un Valtera māsa turpināja draudzēties.

Kad Valters satika Kristīni māsas dēla kāzās, viņš ieprasījās par auto un Kristīne piekrita to viņam pārdot par $ 1000. Mašīna bija ļoti sliktā stāvoklī, bet Valters nolēma atjaunot. To bija paredzēts izdarīt 8 mēnešu laikā, tomēr auto bija vairāk sabojāts nekā tas sākumā likās un atjaunošana prasīja trīsarpus gadus un uz pusi dārgāk nekā plānots, tomēr rezultāts ir lielisks - oriģinālā pērļu zilā krāsā ar sarkaniem sēdekļiem, tieši tāda, kādu Jānis Rubenis bija iegādājies 1966. gada 9. jūlijā.

Kad Valters ar mašīnu ieradās Kalifornijā, viņš izvizināja Kristīni, izbraukājot viņu veco dzīvesvietas rajonu.

Valters atzīst, ka mašīna viņam ļoti daudz nozīmē un darījis to Rubeņu ģimenes piemiņai.

 

Publicēts sdarabībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti