Dalies:

12.klasēm eksāmeni notiks, 9.klasēm - atcels

12.klasēm eksāmeni notiks, 9.klasēm - atcels
CC0 licence
  • 28. Apr. 2020

Plānots, ka 12.klašu centralizēto eksāmenu ilgums nepārsniegs trīs stundas, un tā rakstīšanas brīdī skolēni izmantos individuālos aizsardzības līdzekļus, otrdien Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.  Tikmēr pēc ilgām diskusijām  - 9.klasēm šogad nolemts noslēguma pārbaudījumus atcelt. Par šīm izmaiņām gan vēl būs jālemj valdībai.

VISC apsver iespēju 12.klašu eksāmenos samazināt uzdevumu daudzumu, nemainot kopējo grūtības pakāpi. Vienlaikus Catlaks atzīmēja, ka eksāmenu rakstīšanas laikā nav paredzēti starpbrīži.

Centra vadītājs uzsvēra, ka eksāmenu rīkotāji ir pastāvīgā saziņā ar Veselības ministriju (VM) un pārbaudījumi, kā arī konsultācijas notiks, stingri ievērojot ekspertu ieteikumus. Plānots, ka skolēniem būs jāievēro divu metru distance, būs pieejami dezinfekcijas līdzekļi un būs jālieto sejas maskas, kuras nodrošinās valsts, viņš teica.

Lasītākās ziņas valstī

Vidusskolu beidzēji kārtos trīs obligātos centralizētos eksāmenus un ceturtais izvēles eksāmens būs brīvprātīgs. Skolēni, kas vēlēsies, varēs kārtot arī ceturto eksāmenu, VISC šo iespēju neliegs.

Paredzēts, ka 12.klašu beidzēji kārtos obligātos eksāmenus svešvalodā, latviešu valodā un matemātikā. Eksāmenu sesijas sākums plānots 2.jūnijā un tās nedēļas laikā arī noritēs eksāmens svešvalodā. Eksāmens latviešu valodā paredzēts 9.jūnijā, taču 10.jūnijā un 11.jūnijā valsts valodas pārbaudījumu varēs kārtot mazākumtautību izglītības programmu skolēni, kuri to vēlēsies.

12.jūnijā paredzēts centralizētais eksāmens matemātikā, 15.jūnijā paredzēts eksāmens vēsturē, 17.jūnijā - ķīmijā, 19.jūnijā - bioloģijā, 26.jūnijā - fizikā. Pēc Jāņiem sekos skolas līmeņa eksāmeni, kā ģeogrāfija, informātika un ekonomika.

Paredzēts, ka eksāmenu papildsesija notiks no 2.jūlija līdz 7.jūlijam, kurā eksāmenus kārtot varēt tie skolēni, kas kaut kādu iemeslu dēļ eksāmenus nevarēja nokārtot paredzētajā termiņā, tostarp skolēni, kas mācas tālmācībā un aizvien atrodas ārzemēs.

Catlaks minēja, ka sertifikātu izsniegšana plānota 24.jūlijā.

Uzklausot sabiedrības un ekspertu viedokli, Izglītības un zinātnes ministrija otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes apakškomisijas sēdē rosinās nerīkot valsts pārbaudes darbus 9.klašu beidzējiem, paredzot, ka pamatskola tiks beigta ar gada atzīmēm.

Atteikšanos no 9.klašu eksāmeniem Izglītības un zinātnes ministrija rosina pēc konsultācijām ar Veselības ministriju, kā arī analizējot IZM, "Edurio" un VISC skolēnu aptauju datus un ņemot vērā citu Eiropas Savienības valstu rīcību centralizēto eksāmenu norisē, norāda ministrijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti