Latvija Amerikā: Latviešu mūziķi turpina sajūsmināt

Latvija Amerikā: Latviešu mūziķi turpina sajūsmināt

Izdevuma “Opera News” marta numurā cildināta latviešu operdziedātāja Marina Rebeka. Adam Wasserman rakstā “Luminous” atzīst, ka soprāns Marina Rebeka piedod gaismu ikvienai mūzikai, ko viņa izpilda.

Raksta autors apbrīno Marinas Rebekas balsi, aprakstot dažādas lomas, ko viņa ir dziedājusi operās, ieskaitot Metropolitēna operā, bet arī uzsveŗ viņas spilgto personību. Un operdziedātājas personība parādās arī viņas lomās, tās viņa izspēlē spilgti un neaizmirstami. Marina Rebeka nebaidās izteikt un aizrautīgi aizstāvēt savus uzskatus. Runājot par Violetas lomu Verdi Traviattā, Marina Rebeka izsaucas: “Svarīgākā lieta nav augsto nošu skaistums. Katra augstā nots izsaka citādas emocijas. Ja tas ir izmisums vai ienaids, tas nevar būt tikai skaists. Ja tu to dari skaistu, tad tu esi neīsts.”

Pagājušā vasarā Marinai Rebekai pēkšņi nāca uzaicinājums aizstāt Sonju Jončevu Žila Masnē operas koncertuzvedumā “Taīda” (Thais), dziedot kopā ar Placido Domingo. Taīdas loma, ko operdziedātājai nācies apgūt nedēļas laikā, nu ir viena no viņas iecienītākajām lomām. Dziedot šo lomu, kā Rebeka saka, “nepietiek ar skaistu balsi, vajadzīga balss, kas spēj izteikt tavas sajūtas, tavu dabu un tavas alkas”.

Aprīlī Marina Rebeka Metropolitēnā dziedās Mocarta operā “Dons Žuans”. Šoreiz viņa dziedās Elvīras lomu, kas viņai šķiet piemērotāka nekā līdz šim dziedātā Annas loma.

Rakstā arī minēts, ka Marina Rebeka ir dzimusi Rīgā amatieŗu mūziķu ģimenē. Pirmo operu viņa redzējusi 13 gadu vecumā, kad viņas vecaistēvs koŗa diriģents, kas bijis arī izsūtījumā Sibirijā aizvedis viņu uz izrādi “Norma”. Savu mūzikālo izglītību Marina Rebeka pārsvarā ieguvusi Italijā.

Savukārt vēl februārī torontiešiem bija iespēja baudīt diriģenta Kaspara Putniņa veikumu, klausoties Igaunijas Filharmonijas kamerkoŗa koncertu Sv. Paula bazilikā.

Kamerkoris ieguvis pasaules slavu, strādājot ar slaveniem diriģentiem un orķestŗiem, kā arī ieskaņojot balvas ieguvušus tvartus. Koris Grammy balvām bijis nominēts 14 reizes, divas reizes balvu iegūstot par labāko koŗa dziedājumu. Kaspars Putniņš ir koŗa diriģents kopš 2014. gada un galveno uzsvaru liek uz igauņu komponistu darbu atskaņojumu.

Igaunijā iznākošā žurnāla “Life in Estonia” ziemas numurā ievietots raksts par talantīgo diriģentu, uzsveŗot viņa labo sadarbību ar koristiem un cenšanos koŗa repertuārā blakus klasiskiem komponistiem ieviest arī moderno komponistu darbus. Rakstā minētas gan latviešu, gan igauņu dziļās koŗa dziedāšanas tradicijas.


Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Foto: Publicitātes attēls

Izsaki viedokli