Stokholmas latviešu skolas audzēkņu gatavotie Ziemassvētku apsveikumi priecē 400 aprūpes centra “Gaiļezers” iedzīvotājus

Stokholmas latviešu skolas audzēkņu gatavotie Ziemassvētku apsveikumi priecē 400 aprūpes centra  “Gaiļezers” iedzīvotājus

Īsi pirms Ziemassvētkiem Rīgas pilsētas sociālās aprūpes centra “Gaiļezers” iedzīvotāji un personāls piedzīvoja priecīgu pārsteigumu, 23. decembra priekšpusdienā saņemot sūtījumu ar Stokholmas Latviešu nedēļas nogales skolas audzēkņu, skolotāju un atbalstītāju darinātiem Ziemassvētku apsveikumiem.

Nelielā svinīgā pasākumā, klātesot arī Latvijas Institūta direktorei Aivai Rozenbergai, apsveikumi un skolas pārstāvju sarūpēts svētku cieneasts - piparkūkas, tika nodoti aprūpes centra iedzīvotāju un darbinieku pārstāvjiem. Tos aprūpes centrā nogādāja skolas pārstāve Aira Miķelsone ar ģimeni.

“Mūsu skolas apsveikumi “Gaiļezera” senioriem tapa vairākas nedēļas nogales skolas sestdienās, tos apkopoja skolas pārzine Ieva Reine, un lai tie nokļūtu pie saņēmējiem, apsveikumi ir ceļojuši no Stokholmas caur Tallinu uz Rīgu precīzi 745km,” pastāstīja Aira Miķelsone un piebilda, ka starp daudzajiem sagatavotajiem apsveikumiem bijis arī Latvijas pirmā prezidenta (1922-1927) Jāņa Čakstes mazmazmeitas gatavotais sveiciens.

Seniori ar neviltotu prieku uzņēma savus sveicējus. “Mūs primo reizi tā apciemo un atnes mums visiem vecajiem cilvēkiem dāvanas no sirds. Esam ļoti laimīgi,” pēc pasākuma atzina centra iedzīvotāja Zoja. Savukārt aprūpes centra “Gaiļezers” direktors Aldis Virbulis norādīja, ka “ikreiz, kad cilvēkam kaut ko uzdāvina personīgi, tas vienmēr ir ļoti patīkami. Centra iemītnieki ir vecāka gadagājuma cilvēki, kas šādu dāvinājumu uztver ļoti emocionāli un, izlasot bērnu apsveikuma kartiņu, lielākajai daļai nobirst asara”.

Stokholmas Latviešu skola ir viena no 30 skolām ārpus Latvijas, kas pērn atsaucās Latvijas Institūta aicinājumam iepriecināt Latvijā dzīvojošos seniorus Ziemassvētkos. Starp 23 sociālās aprūpes centriem, kas iesaistījās akcijā, Gaiļezerā dzīvo vislielākais senioru skaits – 400. Pavisam Latvijas Institūta veidotās akcijas ietvaros tika sagatavoti ap 2200 apsveikumi no 17 valstīm, kas nonāca 23 aprūpes centros visā Latvijā. Zviedrijā Ziemassvētku apsveikumus Latvijas senioriem gatavoja arī Norčēpingas latviešu skoliņa.

Rakstā izmantoti Latvijas Institūta un TV3 23.12.2016. ziņu izlaiduma informatīvie materiāli.

Foto: Eva Šakina Norouzi


Izsaki viedokli