Mūziķis un pedagogs Eduards Grieznis par atgriešanos dzimtenē: Vēlos atgriezties mājās un savas zināšanas nodot tieši Latvijā

 Mūziķis un pedagogs Eduards Grieznis par atgriešanos dzimtenē: Vēlos atgriezties mājās un savas zināšanas nodot tieši Latvijā

1. Jūsu CV ir parādījies jauns ieraksts - mūzikas skolotājs privātskolā “Exupery International School” Latvijā. Kā Jūs nonācāt līdz šim amatam?

Strādāju Anglijā, bet visu laiku bija sajūta, ka vēlos atgriezties mājās un savas zināšanas nodot tieši Latvijā. Ik pa laikam pārskatīju internetā esošos darba piedāvājumus, līdz atradu šo – zināju, ka to vēlos, ka esmu gatavs pārcelties atpakaļ uz Latviju. Pieteicos ar cerību, ka uzaicinās uz darba interviju – piepildījās. Turpmāk strādāšu “Exupery International School”` - Latvijā pirmajā četru valodu apmācību privātskolā.

2. Kāpēc izvēlējāties nākotni saistīt ar pedagoģiju?

Vienmēr esmu vēlējies nodot savas zināšanas un pieredzi tālāk nākamajām paaudzēm. Šis darbs man ļoti patīk. Manuprāt, ieguldīt jaunos cilvēkos, mūsu visu nākotnes vārdā, ir milzīga atbildība, kas vēlāk sagādā prieku un gandarījuma sajūtu. Kad tu redzi, ka tevis stāstītais bērnam palīdz un tiek izmantots ikdienā, esi gandarīts, un jūti, ka pēc vairākiem gadiem šis jaunais cilvēks būs daudz sasniedzis.

3. Kāda bija Jūsu motivācija pieņemt tieši šo piedāvājumu?

Galvenā motivācija bija vēlme atgriezties Latvijā. Protams, arī labs atalgojums spēlēja lomu, jo gribas dzīvot, nevis izdzīvot. Noteikti kaisle pret mūziku. Arī atrašanās internacionālā vidē man ir svarīga, tā ir iespēja turpināt attīstīt pašam sevi. Pašam sava studija - arī tas nav mazsvarīgi. Metodoloģija, kāda tiks izmantota skolā, ir atšķirīga, kas man šķiet ļoti interesanti. Piemēram, valodas šajā skolā tiks pasniegtas caur mākslu, kultūru, vēsturi un mūziku, jo tie ir priekšnosacījumi, lai cilvēks varētu izprast valodu un veiksmīgi tiešām to apgūt.

4. Vai atgriezties Latvijā mudināja jaunais darba piedāvājums vai jau sen to bijāt plānojis?

Domu atgriezties un strādāt Latvijā pieņēmu neilgi pirms šīs darba vakances parādīšanās. Galvenais no iemesliem bija ilgas pēc dzimtenes un tās kultūras vērtībām. Tieši šis darba piedāvājums parādījās īstajā dzīves brīdī, kad vēlmes bija iespējams realizēt. Manuprāt, arī atbilstu skolas vīzijai un iecerēm, jo uzskatu, ka esmu ieguvis piemērotu izglītību atbilstošā vidē.

5. Pastāstiet, lūdzu, vairāk par savām zināšanām un sasniegumiem, kurus esiet ieguvis un gatavs sniegt saviem audzēkņiem?

Bakalaura grāds mūzikā Karaliskajā Ziemeļu Mūzikas Koledžā Mančestrā, maģistra grāds mūzikā Gildholas Mūzikas un Drāmas skolā Londonā, ilgā darba pieredze, alternatīvs skatījums uz pasauli. Šobrīd jau diezgan ilgu laiku Londonā strādāju mūzikas pedagoģijas jomā. Tādējādi, esmu smēlies ļoti daudz pieredzes tieši internacionālā vidē kā pasniegšanā, tā arī sociālajā ziņā. Arī godalgotās vietas sacensībās ir neatsverama pieredze un dod apziņu, ka esmu spējīgs un novērtēts. 2011. gadā ieguvu pirmo vieto “The Piano Recital Prize” konkursā un “specbalvu” “John Ireland Prize” konkursā, Anglijā. Kā arī man ir bijusi iespēja dzirdēt augsta standarta, pasaules līmeņa mūziķus un meistarklases. Sasniegumi vienmēr motivē un liek virzīties vēl tālāk.

6. Pārsvarā Jūsu dosjē sastāv tikai no starptautiskas pieredzes. Cik ilgu laiku Jūs esat pavadījis ārpus Latvijas robežām?

Kopš 2008.gada pārsvarā esmu dzīvojis ārpus Latvijas - nu jau astoņus gadus. Taču vienmēr esmu centies neaizmirst par savu zemi un gūt panākumus arī Latvijā. Kā, piemēram, esmu piedalījies vairākos pasākumos, ir bijis gods iegūt balvas kā mūzikā, tā arī mākslas jomā. Vēl nesen, esot Londonā, Latvijas radio Klasika atskaņoja skaņdarbu no mana L. Garūtas albuma, kas tiešām priecēja. Pirms pārvācos uz dzīvi Londonā, 2007. gadā ieguvu “specbalvu” 5. Starptautiskajā Jauno pianistu konkursā “Jūrmala 2007”, tā ir balva par labāko latviešu komponista skaņdarba izpildījumu. Vēl pirms tam, 2004.gadā uzvarēju Valsts reģionālajā pianistu konkursā, kā arī ieguvu otro vietu klavieru duetā Valsts konkursā.

7. Šķiet, ka šim darba piedāvājumam ir jābūt īpašam. Ar ko atšķiras “Exupery International School” no pārējām Latvijas privātskolām?

Ikdienas darbs noris vairākās valodās. Šī skola ir elitāra un starptautiska, kur pedagogs tiek uzskatīts par vērtību un tam ir labs atalgojums. Arī skolēniem ir viss labākais – mācības notiks ļoti skaistā un skolēnu vajadzībām pielāgotā ēkā. Tā ir mērķēta uz alternatīvām pasniegšanas metodēm, arī jaukā, pretimnākošā vadības attieksme ir ļoti būtiska. Skolā būs direktors un divi radošie direktori, lai mācību procesu padarītu bērniem interesantu un saistošu. “Exupery Iternational School” bērni bez matemātikas, fizikas, svešvalodām u.c obligātajiem mācību priekšmetiem padziļināti varēs mācīties arī džudo, dejošanu, animāciju, mākslu, fotografēšanu, kā arī izmēģināt savas spējas un talantus šahā, robottehnikā u.c. priekšmetos.

Foto: No personīgā arhīva

Izsaki viedokli