Pieaug sūdzību skaits par atceltiem un nenotikušiem avioreisiem; iegūt kompensācijas nenākas viegli

Pieaug sūdzību skaits par atceltiem un nenotikušiem avioreisiem; iegūt kompensācijas nenākas viegli Reisu kavēšanās, pēdējā brīdī atcelti lidojumi, nozudusi vai saskādēta bagāža - tā ir avionozares ikdiena, ar ko pasažieriem nākas saskarties. Atkarībā no aviokompānijas mēdz atšķirties tikai tas, cik ļoti pasažieriem nākas cīnīties par kompensācijām. Sociālajos tīklos pēdējā laikā uzvirmojusi īpaša neapmierinātība saistībā ar kompāniju airBaltic, jo tā pat pēdējā brīdī, laicīgi neizziņojot, atcēlusi atsevišķus lidojumus. Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) norāda, ka šomēnes sūdzību skaits par atceltiem un nenotikušiem reisiem strauji pieaug, vēsta laikraksts Diena.

"Patlaban ļoti daudzi sūdzas par to, ka 
airBaltic maina reisus. Ieviešot vasaras lidojumu sarakstu, grafiki mainās, vairāki labu laiku iepriekš plānoti lidojumi tiek atcelti," skaidro PTAC pārstāve Sanita Gertmane. Viņa atklāj, ka apmēram 60% sūdzību ir tieši par airBaltic, bet, iespējams, tas ir tāpēc, ka lidostā nav daudz citu aviokompāniju. Kā norāda PTAC pārstāve, procedūra, lai atgūtu kompensāciju, ir visai ilga. "Bieži kompensācijas ar pirmo aicinājumu nemaz netiek izmaksātas. Ļoti daudzām aviokompānijām, arī tādām, kuru lidojumu biļetes ir krietni dārgākas, tikai patērētāju neatlaidība var garantēt pozitīvu rezultātu," atklāj Gertmane.

Avionozares speciālists Tālis Linkaits skaidro, ka reisu kavēšanās un to atcelšana visā pasaulē esot normāla prakse, tomēr norāda, ka cilvēkiem par savām tiesībām ir jācīnās.

AirBaltic pārstāvis Jānis Vanags laikrakstam Diena uzsver, ka iepriekš pieminētās nedienas avioindustrijā ir ikdiena. "Mēs esam punktuālākā aviokompānija pasaulē, un cilvēkiem pie tā jau izveidojies pieradums. Tāpēc katru gadījumu, kad reiss nav punktuāls, cilvēki izjūt daudz asāk," skaidro Vanags.

Portāls Diena.lv.

Foto: Stock.XCHNG

Izsaki viedokli