Dalies:

103 gadus vecā Jūlija Bergmanis saņēmusi Latvijas pasi un vēlēs Eiroparlamentu

103 gadus vecā Jūlija Bergmanis saņēmusi Latvijas pasi un vēlēs Eiroparlamentu
Latviesi.com
  • 21. May. 2019

103 gadus vecā Jūlija Bergmanis, kura pēc ilgiem gadiem trimdā šopavasar atgriezās Latvijā, nokārtojusi Latvijas pilsonību un saņēmusi pasi. Viņa cer sestdien piedalīties Eiropas parlamenta vēlēšanās.

“Šodien manai tantei Jūlijai Bergmanis 103. dzimšanas diena. Labākā dāvana - Latvijas pilsonība un pase. To izmantos arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās,” sociālajā tīklā “Facebook” ziņo viņas brāļa dēls Jānis Žugovs. Visticamāk, kundze izmantos iespēju balsot savā dzīvesvietā.

Jūlijas dzīvesstāstu un pierakstītās atmiņas esam publicējuši vairākās publikācijās. 103 gadus vecā kundze šā gada aprīlī atgriezās Latvijā pēc 75 svešumā pavadītiem gadiem. Jūlija, tolaik jauna grāmatvede Abrenē, pec pieredzētajām deportācijām no Latvijas aizbēga kara laikā. Sākumā viņa devās bēgļu gaitās krustu šķērsu pa Latviju, līdz bēgļus sasēdināja kuģī un aizveda uz Gotenhāfenu (Polijas pilsēta Gdiņu, kas no 1939. līdz 1945. gadam bija Vācijas sastāvā). Vācijā iekļūt vairs neizdevās, tāpēc devās uz Dāniju. Tad no Dānijas uz Zviedriju. Bet no Zviedrijas – jau kopā ar topošo vīru – uz Ameriku. Tālajā ceļā uz ASV viņi devās kopā ar vēl aptuveni 100 likteņa biedriem ar pārbūvētu zvejas laivu no Zviedrijas uz Ameriku un šis bīstamais brauciens bija 25 dienas ilgs.  Par sadzīvi Amerikā, latviešu biedrības veidošanos un satikšanos ar Latvijas radiem būs iespējams lasīt nākamajā publikācijā.

Lasītākās ziņas valstī

Kā pieteikt balsošanu dzīvesvietā?

Atgādinām, ka vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, pieteikties balsošanai dzīvesvietā var līdz pat vēlēšanu dienai, 25. maijam, ja vēlētājs atradīsies sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā.

Šajās vēlēšanās pirmoreiz pilotprojekta ietvaros arī vēlētājiem savā atrašanās vietā būs iespēja mainīt iecirkni iepriekšējās balsošanas dienās, ja vēlētājs nedzīvo deklarētajā dzīvesvietā un nav paspējis mainīt iecirkni līdz 7. maijam. Taču šādā gadījumā vēlētājam balsošana dzīvesvietā jāpiesaka nevis līdz 25., bet līdz 24. maija plkst. 15.00 tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā, jāraksta iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods; adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis. Un iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts, vai, ja vēlētājs neatrodas sava iecirkņa teritorijā iepriekšējās balsošanas dienās, dzīvesvietai tuvākajā iecirknī. Iesniegumu iecirknī var nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona. Šī persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī uz vietas vēlēšanu iecirknī.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti