Dalies:

100 dienas līdz kodu karšu “ēras” beigām: kas jāzina banku klientiem?

100 dienas līdz kodu karšu “ēras” beigām: kas jāzina banku klientiem?
LETA
  • 04. Jun. 2019

Kodu karšu dienas ir skaitītas - jau no septembra tās vairs nevarēs izmantot, lai autentificētos internetbankā vai citos valsts portālos. Taču tos vēl aizvien izmanto daudzi. No "Swedbank" klientu loka vien tie ir 25% jeb ap 120 tūkstoši klientu visā Latvijā. 

Izmantojot kodu kartes, vēl pagaidām ir iespējams gan autentificēties internetbankā, gan dažādos valsts portālos (piemēram, latvija.lv, vid.eds.lv, vsaa.gov.lv, e-veseliba.gov.lv u.c.) un arī piekļūt pakalpojumu sniedzējiem (piemēram, Latvenergo, tet, Latvijas Gāze, tele2 u.c.). Taču līdz ar stingrākām ES prasībām attiecībā uz klientu digitālu autentifikāciju jau no 9. septembra tas vairs nebūs iespējams.

Tāpēc nepieciešams mainīt autentifikācijas rīku. Ērtākais risinājums, kam var pieslēgties arī atrodoties ārzemēs, ir mobilā lietotne “Smart-ID”, ko savā viedtālrunī (vai planšetē) pāris minūšu laikā var lejupielādēt katrs klients patstāvīgi. Arī tiem, kuri izmanto valsts izsniegto eID karti, ir iespēja to lietot darbībai internetbankā. 

Lasītākās ziņas valstī

Ja nav pieejama viedierīce, kas atbalsta “Smart-ID”, un nav pieejama eID karte ar lasītāju, tad gan būs jādodas pēc kodu kalkulatora uz bankas filiāli.

Svarīgi līdz noteiktajam termiņam pašam nomainīt autentifikācijas rīku no kodu kartes pret "Smart-ID" vai eID karti, jo pēc noteiktā termiņa to būs iespējams izdarīt tikai klātienē filiālē. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti