Dalies:

10 latvieši sasniedz Kazbeka smaili Kaukāza kalnos Gruzijā

10 latvieši sasniedz Kazbeka smaili Kaukāza kalnos Gruzijā
  • 25. Jul. 2016

Šodien, 25.jūlijā, Rīgas Starptautiskajā lidostā sagaidīta "Jēkaba Ceļojumu" organizētā kalnākāpēju grupa, kas bija devusies uz Kazbeka virsotni Kaukāza kalnos Gruzijā. No 44 grupas dalībniekiem Kazbeka smaili (5047 m.v.j.l.) sasniedza 10 kāpēji, savukārt vēl 24 uzkāpa līdz kalna zonai 4850-4950 m.v.j.l. No ceļa turpināšanas kāpējus atturēja spēcīgs vējš un sniegputenis.

Viens no kāpējiem, kas sasniedza Kazbeku, bija arī "Jēkaba Ceļojumu" direktors Uldis Alksnis. Kāpiens kalnā tika organizēts par godu viņa tikko apritējušajai 70 gadu jubilejai un īstenots kā kalnu turiāde - vairāku grupu kopīgs pārgājiens kalnos.

"Kalnu turiādes bija populāras padomju laikos un šobrīd ir nepelnīti piemirstas. Esmu iecerējis šo tradīciju atjaunot. Tie nav vienkārši pārgājieni, tie drīzāk ir tādi kā salidojumi, kuros tiekas cilvēki ar līdzīgām interesēm, viens otru atbalsta un uzmundrina, lai sasniegtu kopīgu mērķi. Allaž esmu bijis aktīva dzīvesveida piekritējs, joprojām aktīvi piedalos rogaininga sacensībās, tādēļ apaļās jubilejas atzīmēšana Kazbeka smailē nebija nejaušība," saka Uldis Alksnis.

Lasītākās ziņas valstī

Kazbeks ir viena no skaistākajām Gruzijas Kaukāza kalnu grēdas smailēm. Dižā kalna nosaukums gruzīnu valodā nozīmē "Ledus smaile". Uzkāpšana Kazbekā nav tehniski grūta, taču bieži vien kāpšanu apgrūtina slikti laikapstākļi.

Kalnu turiāžu tradīcijas turpinot, nākamvasar "Jēkaba Ceļojumi" organizēs kāpšanu Gruzijas Svanetijas kalnu virsotnē Laila (Layla, 4008 m.v.j.l.). Tāpat drīzumā tiks piedāvāti ceļojumi, kuru ietvaros plānots sasniegt skaisto Altaja, Pamira un Fanu kalnu virsotnes.

"Jēkaba Ceļojumi" ir viens no Latvijas vadošajiem ceļojumu birojiem, kas darbojas jau 24 gadus.

Pērn "Jēkaba Ceļojumi" apkalpoja vairāk nekā piecus tūkstošus klientu, īpaši specializējoties piedzīvojumu ceļojumu organizēšanā.

Foto: CC0

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti