Dalies:
17
Mar

Viļņas laikmetīgās mākslas galerijā notiks Jāņa Avotiņa un kuratora Māra Vītola latviešu valodā vadīta ekskursija izstādē Svētki

17
Mar
  • 17. Mar. - 23. Mar. 2018, 10.00 - 18.00

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros 17. martā plkst. 17 Viļņas laikmetīgās mākslas galerijā Vartai notiks mākslinieka Jāņa Avotiņa un kuratora Māra Vītola latviešu valodā vadīta ekskursija izstādē Svētki.

Līdz šim plašākā Jāņa Avotiņa personālizstāde ir mākslinieka veltījums Baltijas valstu simtgades svinībām un tajā aplūkojamas ne tikai ar pēdējos gados, bet galvenokārt īpaši šai izstādei radītas gleznas, skulptūras, zīmējumi un instalācijas.

Jānis Avotiņš (dzimis 1981. gadā, Rīgā) ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem pēdējās desmitgades Baltijas valstu laikmetīgās mākslas pārstāvjiem, kura darbi ir kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā. Mākslinieks regulāri piedalās grupu izstādēs un kopš 2003. gada ir sarīkojis vairāk nekā trīsdesmit personālizstādes muzejos un galerijās ASV, Austrijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Šveicē, Vācijā un citās pasaules valstīs.

Izstāde ir tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas Latvijai-100 un Latvijas vēstniecības Lietuvā atbalstu. Izstāde bezmaksas būs aplūkojama līdz 23. martam laikmetīgās mākslas galerijā Vartai (Vilniaus g. 39, Viļņa, Lietuva), vairāk infromācijas:http://www.galerijavartai.lt.

Attēls: www.lv100.lv