Dalies:
16
Feb

Sarunas un mūzika no abiem Baltijas jūras krastiem – Nora Ikstena un Juris Kronbergs

16
Feb
  • 16. Feb. 2018, 18.00 - 22.00

2018.gada 16. februārī plkst. 18 00 Latvijas vēstniecības telpās Zviedrijā viesosies rakstniece Nora Ikstena un dzejnieks Juris Kronbergs. Sarunas papildinās kamermūzika un kavermūzika no abiem Baltijas jūras krastiem, ko atskaņos Anna Petraškēviča (flauta), Māra Peice (akordeons) un Stokholmas spēlmaņi jaunā ampluā – ar mūziku no grupas “Dundurs” un “Prusaku ansambļa” repertuāra. Pasākums notiek ar Latvijas vēstniecības Zviedrijā un ZLA Stokholmas nodaļas atbalstu. Stokholmas grāmatu klubiņa dalībnieces būs parūpējušās par cienastu un kādu atspirdzinošu dzērienu, kā arī būs iespēja iegādāties rakstnieku grāmatas.

Latvijas valsts vēstniecība Zviedrijā, Odengatan 5, Stokholma 114 24

Vietu skaits vēstniecībā ir ierobežots! Pieteikšanās un jautājumus sūtiet uz pa e-pastu: ziemeleb@gmail.com vai neimane.gunta@gmail.com

Nora Ikstena (dzimusi 1969. gada 15. oktobrī Rīgā) ir latviešu rakstniece. Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere.

Studējusi latviešu filoloģiju Latvijas Universitātē (1987-1992), angļu valodu un literatūru Kolumbijas Universitātē Misūri (1994-1995)

Vairāku grāmatu autore, tai skaitā sarakstījusi scenāriju dokumentālajai filmai par latviešu rakstniekiem trimdā "Pasaules nepasaule" (2001). Saņēmusi Literatūras gada balvu (2001), Spīdolas stipendiju (2001).

Noras Ikstenas jaunākā grāmata “Mātes piens”, kas iznāca 17 tūkstošu eksemplāru metienā, mēnešiem ilgi bijusi visvairāk pirkto grāmatu topa galvgalī.

Juris Kronbergs (dzimis 1946. gadā Stokholmā) ir Zviedrijas latviešu dzejnieks un tulkotājs. 1998. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Raksta dzeju gan latviešu, gan zviedru valodā. Tulko gan latviešu literatūru zviedriski, gan zviedru literatūru latviešu valodā.

Sešdesmito otrajā pusē un septiņdesmito sākumā spēlējis bungas trimdas latviešu grupās "Saules Brāļi" un "Dundurs" (piedalījies pirmo divu skaņuplašu ierakstā) un ierakstījis savus dzejoļus kopā ar psihedēliskā roka grupu "Prusaku ansamblis".