Dalies:
18
Apr

Latvijas vēstniecība Somijā ielūdz uz Latvijas dokumentālās filmas “Ručs un Norie” kinoseansu

18
Apr
  • 18. Apr. 2018, 17.00 - 19.00

Latvijas vēstniecība Somijā ielūdz uz Latvijas dokumentālās filmas “Ručs un Norie” kinoseansu šā gada 18. aprīlī pulksten 17:00 Eiropas Komisijas pārstāvniecības Somijā mājā (Malminkatu 16, Helsinkos).

Svinēsim Latvijas simtgadi #LV100!

Ieeja bez maksas!

Filma tiek rādīta ”Eiropas filmu nedēļu Helsinkos 2018” ietvaros, kas notiek no 13. aprīļa līdz 22. aprīlim Helsinkos. Eiropas filmu nedēļas Helsinkos 2018 programma:http://europa.eu/!tv96vY


Filma „Ručs un Norie” ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas maģistratūras studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai pētītu un rakstītu savu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied. Norie iemācās latviešu valodu un antropoloģiskā interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie ir spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistītas ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu – Ručs raizējas par Norie „tur, tālumā”, bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu un vēlas atgriezties.