Dalies:
16
Mar

Latvijas vēstnieciba Kanādā aicina uz filmas "Melānijas hronika" izrādi Otavā

16
Mar
  • 16. Mar. 2018, 19.00 - 21.30

Latvijas vēstniecība Kanādā aicina izmantot iespēju un noskatīties Latvijas filmu "Melānijas hronika", kas tiks izrādīta Baltijas un Ziemeļvalstu filmu festivāla „Bright Nights” jeb „Gaišās naktis” programmas ietvaros Otavā.

Filmas izrāde: piektdien, 16. martā, plkst. 19.00, Arts Court Theatre, 2 Daly Avenue, Ottawa.

1941. gada 14. jūnija nakts Rīgā. Padomju varas (PSRS) pārstāvji iebrūk Aleksandra un Melānijas namā, liek modināt dēlu un kāpt kravas mašīnā. Dzelzceļa stacijā vīrieši tiek nošķirti no ģimenēm. Aleksandrs atvadās ar lūgumu: “Audzini dēlu!” Deportētos - bērnus, sievietes, sirmgalvjus, vīriešus, visus ved uz Sibīriju lopu vagonos. Lai izpildītu vīra lūgumu, Melānijai vispirms ir jāizdzīvo, pēc tam – dzīvot. Izsūtījums Sibīrijā viņu saved kopā ar dažādiem cilvēkiem. Izsūtījums ir kā dzīves spoguļattēls – šķir tuvos un satuvina attālos… Novērojumi mudina Melāniju uzņemties atbildību pat šķietami bezcerīgās situācijās un izkļūt no pasīvas upura lomas, kriminālā PSRS režīma doto traumu pārvēršot cilvēcībā.

Filmas izrāde ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm un notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kino centru un Latvijas vēstniecības Kanādā atbalstu.