Dalies:
14
Oct

Latviešu biedrība Beļģijā aicina uz dokumentālo filmu Deju laikmets

14
Oct
  • 14. Oct. 2017, 17.00 - 19.00

Latviešu biedrība Beļģijā aicina uz dokumentālo filmu "Deju laikmets" sestdien, 14. oktobrī plkst. 17.00. Adrese Avenue des Arts 23, 1000 Brisele.

Vecākiem, kuru bērni ir sasnieguši 3 gadu vecumu, būs iespeja no plkst. 16.55 izmantot noorganizētu bērnu rotaļu istabu Pārstāvniecības 1. stāvā

Ieeja seansā būs par ziedojumiem. Pēc filmas seansa tiks noorganizēta tikšanās ar filmas galveno varoni Induli Bilzēnu.

Būs arī ābolkūka un piparmētru tēja!
Lūgums pieteikties līdz 11. oktobrim, sūtot savu vārdu un uzvārdu (t. sk. bērna) uz lbb@latviesi.be!

Vides Filmu studijas producētā dokumentālā filma “Deju laikmets” šogad ir iekļauta kinofestivāla CinEast programmā, kas jau 10. gadu norisinās Luksemburgā.
Par filmu: „Deju laikmets” (http://dejulaikmets.lv/) ir stāsts par 80.gadu deju kultūras dzīvi Padomju Latvijā un pārmaiņu izraisītajām sekām caur latviešu izcelsmes multimediju mākslinieka – Induļa Bilzēna prizmu. Filma stāsta par apvērsumu padomju sabiedrībā un mūzikas sfērā. Tās iniciators Indulis Bilzēns kļuva par vienu no galvenajiem Latvijas andergraunda kustības līderiem. Viņš izveidoja dažādus mūzikas un mākslas projektus, kas pulcēja mūziķus, māksliniekus un režisorus, kurus vienoja neizmērojama iekšējā brīvība sociālistiskā reālisma apstākļos.
“Deju Laikmets” – tā ir kolāža no veciem kadriem un video uzņēmumiem, pirmo Rietumeiropas dīdžeju uzstāšanos Rīgā, intervijas ar īstajiem profesionāļiem un šīs mūzikas mīlētājiem, kas aizved skatītājus tā laika vidē un sniedz atbildi par klubu kultūras pirmsākumiem, piešķirot Rīgai savu mitoloģiju.Filmas seansu organizē Latviešu biedrība Beļģijā sadarbībā ar Asociāciju “Latvija – Luksemburga”