Dalies:
14
Oct

Latvieši pasaulē (LaPa) Latvijas Nacionālajā bibliotēkā veidos un kārtos no latviešiem ārzemēs iesūtītās "Stāsta sega" tekstilmozaīkas

14
Oct
  • 14. Oct. 2017, 10.00 - 12.30
Sestdien, 14.oktobrī no pulksten 10.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas vestibilā notiks "Stāstu segas" salikšana. LaPa (Latvieši pasaulē) muzeja darbinieki un palīgi šķiros, kārtos un saliks apmēram 1000 kvadrātiņus kurus atsūtījuši latvieši ārzemēs. Interesenti aicināti nākt un vērot, kā tas viss notiek!

Stāstu sega ir ilgtermiņa projekts, kurā tiks veidota lielizmēra tekstilmozaīka (patchwork) sega no daudziem gabaliņiem, kurus darinās latvieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas robežām. Tās darināšana dos iespēju latviešiem ārzemēs aktīvi līdzdarboties Latvijas valsts 100gadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma vai valodas spējām, lai veidotu unikālu dāvanu Latvijai, kuru var mantot nākamās paaudzes.

Šajā projektā tiks veidota simboliska lielformāta tekstilmozaīka sega, kurā tiks atspoguļotas diasporas latviešu kopienas un viņu daudzveidīgie dzīves gājumi ārpus Latvijas. Projekta rezultāts būs unikāla un krāšņa dāvana Latvijas simtgadei, ko latvieši visā Latvijā varēs aplūkot 2018. gadā. Jau sarunātas telpas Stāstu segas izstādīšanai Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Vispārējo Dziesmu un deju svētku laikā.

Stāstu segas tapšanas norisei var izsekot facebook lapā - Stāstu sega. LaPa izsaka pateicību visiem projekta atbalstītājiem: Valsts kultūrkapitāla fondam, ASV vēstniecībai Rīgā, ALA Kultūras fondam, Latviešu Fondam, LNAK Izglītības un Kultūras fondam un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

Autore Aija Abens, projekta "Stāstu sega Latvijai" vadītāja