Dalies:
24
Mar

Eiropas Latviešu apvienība aicina diasporas organizācijas Eiropā kopsapulcē Vīnē nospraust kopīgas prioritātes saiknes uzturēšanai ar Latviju

24
Mar
  • 24. Mar. - 25. Mar. 2018, 10.00 - 18.00

Sākoties jaunam – Latvijas otrās simtgades – darba posmam diasporas saiknes uzturēšanā ar Latviju, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) prezidijs aicina visas savas biedru organizācijas un sadarbībā ieinteresētas diasporas organizācijas un kopas 24.-25.martā tikties Vīnē, lai nospraustu prioritātes turpmākajam kopīgajam darbam.

ELA prezidija priekšsēdis Kristaps Grasis stāsta: “Pagājušais gads atkal ELA darbā ir bijis ļoti dinamisks – gan aktīvi kopdarbojoties latviskās kultūras un izglītības laukā un sākot lielu Simtgades svētku ciklu Eiropā, gan noturot pirmo Eiropas Latviešu kongresu un nu strādājot pie jauna Diasporas likuma projekta. Tagad ir svarīgi atskatīties uz paveikto un kopā ar biedriem, kas ir mūsu darba stūrakmens un virzītājs, izvirzīt lielos uzdevumus nākamajam darba cēlienam, iesoļojot Latvijas otrajā simtgadē.” ELA kopsapulcei pievienosies arī Latvijas partneri no vairākām ministrijām un nevalstiskām organizācijām.

ELA prezidijs, biedri un viesi dalīsies pieredzē, izaicinājumos un idejās par diasporai nozīmīgiem jautājumiem un projektiem latviskās izglītības, jaunatnes, kultūras un Simtgades, pilsoniskās, politiskās un ekonomiskās līdzdalības, mediju un komunikācijas jomās, kā arī sporta un veselīga dzīvesveida, līdzestības un atgriešanās (remigrācijas) jautājumos.

ELA šobrīd ir pārstāvētas 23 latviešu organizācijas no 18 Eiropas valstīm, un saņemti vēl trīs jauni iestāšanās pieteikumi. Klausītāju lomā uz kopsapulci aicināti arī interesenti no citām jau aktīvām vai vēl topošām diasporas latviešu organizācijām, tostarp Eiropas austrumu kaimiņreģionā. Dalību organizāciju pārstāvji aicināti pieteikt līdz 10. martam (norādot organizācijas pārstāvja/-u vārdu/-us; 1-3 personas), rakstot uz ela@latviesi.com.

Ņemot vērā Saeimas vēlēšanu tuvošanos, piektdien, 23. martā plkst. 18.30, ELA rīko visiem interesentiem atvērtu semināru “Ceļā uz 2018. gada Saeimas vēlēšanām”. Tajā par gatavošanos vēlēšanām stāstīs un brīvā sarunā kavēsies Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zandas Kalniņas-Lukašēvica. Aicinām līdz 20.martam pieteikt savu dalību seminārā, rakstot uz office@latviesi.at.

Pateicoties Latvijas vēstniecības Austrijā viesmīlībai, seminārs un ELA kopsapulce notiks tās telpās (adrese: Stefan Esders Platz 4, A-1190 Wien).

Foto: ELA kopsapulce 2017. gadā Beļģijā