Dalies:

Viļņā atklāj Latvijas mākslinieku Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša izstādi

Š.g. 12. oktobrī Viļņā, mākslas galerijā AV17 tika atklāta Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvju Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša izstāde “Long Pickled Cucumbers”.

Apmeklējot mākslas galeriju AV17, Latvijas vēstniecības Lietuvā pārstāvji pauda gandarījumu par Latvijas mākslinieku izstādes atklāšanu Viļņā.

Katrīna Neiburga un Andris Eglītis rada māksla objektus – instalācijas, kuras integrē video, glezniecības un skulpturālajā mākslā. Abu mākslinieku darbus raksturo viņu antropoloģiskais, analītiskais skats uz sociāliem un kulturāliem notikumiem. Mākslinieki savos darbos aktualizē jautājumus par dzimuma, varas un autoritātes ierobežojošiem stereotipiem. Viņu radīto mākslas darbu centrālā ideja saistās ap cilvēku un cilvēciskumu, cilvēka dualitāti materiālajā un garīgajā pasaulē.

Katrīna Neiburga (1978) ir viena no spožākajām māksliniecēm Latvijas laikmetīgajā mākslā. Saņēmusi vairākus vērā ņemamus apbalvojumus (tostarp ir pirmā Purvīša balvas laureāte, 2008) un nominācijas, piedalījusies izstādēs Eiropā un daudzviet pasaulē. Andris Eglītis (1981) ir mākslinieks, kurš specializējas glezniecības, fotogrāfijas un dizaina jomā. Piedalās izstādēs kopš 2000. gada, Purvīša balvas laureāts 2013. gadā.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Publicitātes attēls    

Citas ziņas