Dalies:

Viduslaiku brīnumskaistā mazā Venēcija - Kolmāra, Francijā

Tikai 50 km no Latviešu nama Freiburgā atrodas brīnumskaistā mazā Venēcija, – tā tiek dēvēta viduslaiku pilsēta Kolmāra Francijā. Un pilnīgi pamatoti, jo cauri pilsētai gar senām, gleznainām pildrežģu mājām un zaļiem krastiem, kur sēru vītoli noliekuši savus zarus – vijas kanāli, kuros slīd laivas.

Pirmo reizi rakstos Kolmāra minēta 823. gadā kā Columbarium (Baložu māja), jo Ludvigs Dievbijīgais toreizējam klosterim uzdāvināja zemi no Columbarium apgabala. 1226. gadā ķeizars Frīdrihs II Kolmārai piešķīra brīvpilsētas tiesības. Tas sekmēja mākslu un zinātņu uzplaukumu. Bet Otrā Pasaules kara laikā Kolmāra brīnumainā kārtā palika pilnīgi neskarta. Kolmāra atgādina skaistu bilžu grāmatu, – to caurvij senatnīgas ielas un ieliņas ar namiem, ko rotā krāsainas izkārtnes. Īpaši iespaidīga ir 1609. gadā būvētā Kopfhaus (Maison des Têtes), - renesanses stila ēka, kas savu nosaukumu guvusi no 106 galvu un masku atveidiem, ar kuriem tā dekorēta.


Tūristi visbiežāk fotografējās uz Pētera tilta – skats uz mazo Venēciju (Petit Venice) ir visvairāk fotografētais Kolmāras skats. Noteikti jāredz 14. gadsimta sākumā uzbūvētā Dominikāņu baznīca! Tas ir ubagu ordeņa arhitektūras šedevrs. Tikai 200 metru attālumā ir Musée d`Unterlinden. Te apskatāmi eksponāti no aizvēstures līdz pat mūsdienām. Jāredz arī no 1235. līdz 1365. gadam būvētā Sv. Mārtiņa baznīca, kas ir galvenais Elzasas gotikas arhitektūras piemērs!

Lasītākās ziņas valstī

Īpašs šarms piemīt miecētavu kvartālam, kuru veido augstas pildrežģu mājas, kas lielākoties būvētas 17. un 18. gadsimtā. Ģimenes, kas tur kādreiz dzīvoja, augšstāvos miecēja ādas. Laikā no 1698. līdz 1974. gadam miecētavu kvartālu pilnībā atjaunoja, tāpēc tagad tas atkal atguvis savu spožumu.

Kolmārai ir arī sava Brīvības statuja – Amerikas Brīvības statujas kopija. Tā ir veidota no sintētiskajiem sveķiem un ir 12 metrus augsta.

Plašāka informācija par Kolmārā apmeklējamajām apskates vietām un atpūtas iespējām

Apmeklētāju atsauksmes un fotogrāfijas aplūko platformā TripAdvisor!

10 lieliskas vietas, ko apmeklēt Kolmārā

Koordinātes: 48.079030, 7.357040

Piesaki sev naktsmājas BērzainēLatviešu kultūras centrā un viesu namā Freiburgā jau tūlīt! Mēs piedāvāsim labākās istabiņas par izdevīgāko cenu! Vēlies atpūsties uz nedēļu? Vari rēķināties ar vēl 20% atlaidi!

Biroja tālr: +49 (0) 761 53340
Mob.: +49 (0) 176 555 53340
E-pasts: berzaine@latviesi.com
Adrese: Leinhaldenweg 28,
79104, Freiburg, Deutschland

No Freiburgas uz Kolmāru ir iespējams ērti aizbraukt arī ar vilcienu un sabiedrisko autobusu - www.rvf.de. Dienas biļete vienai personai maksā 12.60 Euro, 5 personām - tikai 25.20 Eiro.

Informācija aktualizēta 2016.gada 11. aprīlī

Citas ziņas