Dalies:

Vēstniecībā Berlīnē atklās Rīgā dzimušā amerikāņu mākslinieka Iļjas Lipkina personālizstādi

13. novembrī Latvijas vēstniecībā Berlīnē sāksies Rīgā dzimušā amerikāņu mākslinieka Iļjas Lipkina personālizstāde, kuru mākslinieka klātbūtnē ar uzrunu atklās Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa.

Rīgā dzimušā, Ņujorkā uzaugušā un šobrīd Berlīne dzīvojošā Iļja Lipkina izstādē aplūkojamas fotogrāfijas ar grafiti uz Purvciema namu sienām, kur mākslinieks ir piedzimis uz dzīvojis līdz 1989. gadam, tuvplānā kadrēts jauna zēna sejas foto, un lielveikalu ķēdes iepirkumu maisiņš. Savā praksē Iļja Lipkins regulāri pielieto dažādas fotografēšanas tehnikas saistībā ar saviem izvēlētajiem tematiem; šai gadījumā tas ir analogais uzņemšanas process un melnbaltā druka.

Līdzās ierāmētām fotogrāfijām izstādē būs pieejams arī dzīves stila žurnāla "Esquire" 1974. gada numurs. Normana Meilera rakstu žurnālā papildina Džona Nāra 70. gadu Ņujorkas grafiti fotogrāfijas, kas ir pārsteidzoši līdzīgas Lipkina darbiem.

Izstāde iepriekš izstādīta Laikmetīgās mākslas centrā “kim?” Rīgā. Izstāde vēstniecībā būs apskatāma līdz 2018. gada 31. janvārim.

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas