Dalies:

Taškentā, Uzbekistānā, izskan jaunā Latvijas pianista Kārļa Bukovska koncerts ar Uzbekistānas Nacionālo simfonisko orķestri

8. septembrī Uzbekistānas Valsts konservatorijas Lielajā zālē tika atklāta Uzbekistānas Nacionālā simfoniskā orķestra 80. jubilejas koncertsezona, kurā ar solo programmu uzstājās jaunais un daudzsološais Latvijas pianists Kārlis Bukovskis. Mākslinieks kopā ar orķestri izpildīja Pētera Čaikovska Pirmo klavierkoncertu.

Pianists Kārlis Bukovskis ir Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēknis. Paralēli mācībām mūzikas skolā, klavierspēli K.Bukovskis pilnveido pie profesora Jura Kalnciema Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā.

K.Bukovskis ar labiem panākumiem ir startējis dažādos starptautiskos jauno mūziķu konkursos. Uzstājies kopā ar Pleskavas, Kauņas un Uzbekistānas orķestriem. 2016. gada rudenī viņš nospēlēja savu pirmo solokoncertu Latvijas klausītājiem un šā gada pavasarī ieguva galveno balvu valsts konkursā savā vecuma grupā. Ar Uzbekistānas nacionālo simfonisko orķestri K.Bukovskis uzstājās jau otro reizi. Koncerta informatīvo atbalstu sniedza arī Latvijas vēstniecība Uzbekistānā.

Foto: Publicitātes attēls

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas