Dalies:

Tartu norisināsies vērienīga latviešu kareivju un bēgļu kapu sakopšanas talka

Šā gada 26.aprīlī no plkst.12.00 Igaunijas pilsētā Tartu norisināsies vērienīga latviešu kareivju un bēgļu kapu sakopšanas talka. Pasākumu organizē Tartu Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas un Igaunijas Brāļu kapu komitejām, latviešu valodnieci un publicisti Janīnu Kursīti un Kara muzeja speciālistu Mārtiņu Mitenbergu. Talkā piedalīsies arī igauņu un latviešu jaunieši un Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone.

Pirmā pasaules kara un igauņu brīvības cīņu laikā Tartu pilsētas apkaimē uzturējās vairāki simti latviešu, kuri cīnījās latviešu strēlnieku 9.rezerves bataljonā, atradās Tartu izveidotajā kara hospitālī, vai bija nonākuši tur kā kara bēgļi. Liela daļa no tai laikā mirušajiem apglabāti Jaunajos Jāņa kapos, Tartu Raadi pilsētas daļā, kur 1930.gadā uzstādīts un atmodas laikā atjaunots piemineklis ar uzrakstu "180 latviešu strēlnieku pulku karavīru un 98 latvju bēgļu piemiņai 1915. - 1918."

Šogad talkā piedalīsies arī jaunieši, kas iesaistījušies Igaunijas un Latvijas brāļu kapu komiteju īstenotā abu valstu kopīgās vēstures izzināšanas projektā "Reviving joint history of Estonia and Latvia" (Igaunijas un Latvijas kopīgās vēstures atdzīvināšana), ko atbalsta Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programma.

Talka norisināsies svētdien, 26.aprīlī, no plkst.12.00 līdz plkst.14.00 Jaunajos Jāņa kapos (Uus Jaani kalmistu, Puiestee tn 3a, Tartu, Igaunijā; atrašanās vietas koordinātas: 58.394359, 26.713032), tai sekos uzrunas, ziedu un sveču nolikšana pie sakoptajām piemiņas vietām.

Lasītākās ziņas valstī

Informāciju sagatavoja Tartu Latviešu biedrība (MTÜ Tartu Läti Selts) - 2012.gadā Igaunijā dibināta sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir apvienot Igaunijas dienvidos dzīvojošos latviešus un visus citus, kam interesē Latvija, latviešu valoda, latviskās kultūras uzturēšana. Vairāk par biedrību var uzzināt tās interneta vietnēs: https://www.facebook.com/Terbata; www.terbata.ee.

Kontaktpersona: Ilze Salnāja, +371 26052846, +372 56467573, info@terbata.ee.

Foto no www.terbata.ee

Citas ziņas