Dalies:

Štutgartes latviešu skoliņas dienas nometne Esslingenā

Nometnes tēma - Cauri Esslingenai Rīgas zābakos.

Mērķis - latviešu valodas un kultūras zināšanu veicinošas vides radīšana ārpus skolas.

Uzdevumi - nodrošināt iespēju komunicēt latviešu valodā neformālos apstākļos;

dot bērniem iespēju darboties grupās, piedaloties pārgājienā pa Esslingenu, salīdzinot Rīgu ar Esslingenu, dziedot latviešu dziesmas, ejot rotaļās, piedaloties kopīgās aktivitātēs un piknikā.

Skoliņas dienu sākām priekšpusdienā mūsu ierastajās telpās. Sanākuši bija četrpadsmit bērni vecumā no 3 līdz 11 gadiem.

Nodarbībās skolotāja Anna ar bērniem pārrunāja nometnes tēmu, salīdzināja Rīgu ar Esslingenu, kura pilsēta ir vecāka, kurā vairāk iedzīvotāju, kurai vecāki tilti, kādi parki, kā sauc upes, kuras tek cauri abām pilsētām. Katrs bērns saņēma savu karti, kurā varēja iezīmēt maršrutu, pa kuru paredzēts iet. Uzrakstījām abu pilsētu nosaukumus, upju nosaukumus, uzzīmējām tiltus. Bērni ar sajūsmu piedalījās nodarbībā, atcerējās tiltus, pa kuriem Rīgā braukuši uz lidostu, Daugavu, kurai jābrauc pāri. Zināja, ka Esslingenai cauri tek Nekāra. Otrā nodarbībā pārrunājām jauno informāciju, kā arī gājām rotaļās - Skaisti dziedi lagstīgala un Vecais Rīgas tilts. Skolotājai Annai par prieku, bērni zināja un braši dziedāja dziesmu un rotaļu tekstus, tā saaudzējot viņas aizsmakušo balsi.

Pēc nodarbībām mielojāmies ar vecāko meiteņu un skolotājas Līgas vārīto zupiņu un devāmies ekskursijā pa Esslingenu.

Laiks bija jauks un saulains, pirmā pietura bija rotaļu laukums, kur bērni varēja pēc sirds patikas izskrieties.

Otrā pietura bija uz tilta pāri Nekārai, kur bērni atpūtās un ieturēja nelielu maltīti.

Trešā pietura bija Esslingenas iekšējais tilts, kurš ved pāri Esslingenas kanālam pilsētas centrā un ir otrs vecākais tilts Vācijā.

Ceturtā pietura bija Rātslaukums ar astronomisko pulksteni, tad tirgus laukums, Evanģēliskā baznīca, trepes uz Esslingenas cietoksni. Bērni kāpjot augšā skaitīja pakāpienus un kopā sanāca ap 600 pakāpienu... Nebija viegli, bet pasakainais skats, kas pavērās no cietokšņa augšas uz Esslingenas vēsturisko pilsētu un vīna kalniem, bija ielikto pūļu vērts.

Cietokšņa otrā pusē ir zālājs un rotaļu laukums, kas bija ekskursijas galamērķis. Tur bērni varēja atpūsties, šūpoties, izskrieties un mieloties ar picu un saldumiņiem.

Pēc atpūtas un piknika, devāmies atpakaļ uz skoliņas telpām. Bija pavadīta gara, piedzīvojumiem, jaunām zināšanām un iespaidiem bagāta diena. Ēriks mājup ejot teica, ka viņam skoliņā šodien patika pilnīgi viss. Luis esot mājās turējis pusstundas referātu, kur salīdzinājis Rīgu ar Esslingenu.

Nometnes mērķis bija izpildīts, bērni bija lietderīgi pavadījuši dienu, piemērotos, neformālos, prieka un pozitīvu emociju pilnos apstākļos ar latviešu draugiem, kā arī papildinājušī zināšanas par Rīgu un Esslingenu.

Štutgartes latviešu skoliņa pateicas Eiropas latviešu apvienībai un Latviešu valodas ağentūrai par atbalstu visu gadu garumā, kā arī finansējumu skoliņas dienas nometnei.   


Anna Kļaviņa, Štutgartes latviešu skoliņas skolotāja


Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas