Dalies:

Noklausies! LR3: Kultūras svētki Nīderlandē, dziedāšana Toronto, K. Ādamsona un M. Klišāna stāsts

Uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kas notiks no 30. jūnija līdz 8. jūlijam, pošas arī ārzemēs dzīvojošie latvieši.

Lai saliktu nepieciešamos profesionālos akcentus, pie tautiešiem nesen tika aicināti arī divi virsdiriģenti no Latvijas. Kasparam Ādamsonam viesošanās Kultūras dienās Nīderlandē likusi vēlreiz pārvērtēt Latvijā šķietami pierasto lietu unikālo vērtību, bet Mārtiņu Klišānu, kurš vadījis sadziedāšanos Toronto, sajūsminājuši latviešu jaunākās paaudzes centieni pēc identitātes.

Nīderlandes mazpilsētiņā Rozendālē aizvadīti Kultūras svētki, kuros vairāki simti dziedātāju un dejotāju no 11 valstīm spodrināja Dziesmu svētku repertuāru. Ar dalībniekiem strādāja diriģents Kaspars Ādamsons, kurš intervijā 'Klasikai" atklāj: "Biju klāt Viduseiropas latviešu kolektīvu kopā sanākšanas brīdī – mazā, mazā pilsētiņā, kur kopskaitā bija sanākuši ap piecsimt dalībnieku – gan dziedātāji, gan dejotāji. Tikšanās vieta bija sena baznīca, kas pārvērsta ne tikai par koncertzāli, bet arī kafijas bāru. Akustiski diezgan pateicīga vieta."

Savukārt diriģents Mārtiņš Klišāns tikko atgriezies no Toronto, kur vadīja Amerikas un Kanādas koristu sadziedāšanos. Uzaicinājumu doties uz Kanādu, lai sadarbībā ar Toronto Latviešu biedrību un latviešiem svešumā konstatētu, kā iet ar Dziesmu svētku repertuāra apguvi, diriģents saņēmis pirms pusgada.

Raidījuma sižetu klausies šeit

Foto: Publicitātes attēls

Citas ziņas