Dalies:

Mājsaimniecībām elektrību piedāvās arī Baltcom; visu sešu elektroenerģijas tirgotāju cenu atšķirības būs minimālas

Pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 2015.gada 1.janvārī SIA "Baltcom TV" mājsaimniecībām elektrību piedāvās no 0,1665 līdz 0,1760 eiro par kilovatstundu (kWh), aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

"Baltcom" standarta elektroenerģijas tarifs būs 0,1665 eiro par kWh pie kopējā patēriņa līdz 199 kWh mēnesī. Ja patēriņš mēnesī būs 200-599 kWh apmērā, cena, sākot no pirmās iztērētās kWh, būs 0,1650 eiro par kWh.

Pie patēriņa no 600 līdz 999 kWh mēnesī cena par vienu kWh būs 0,1635 eiro. Bet, ja elektroenerģijas patēriņš mēnesī būs virs 1000 kWh, tad cena, sākot no pirmās iztērētās kWh, būs 0,1620 eiro par kWh.

Šāds tarifs būs klientiem, kuri no 2015.gada 1,janvāra reģistrēsies un izmantos klientu portālu "www.mansbaltcom.lv".

Klientu portālā nereģistrētiem patērētājiem tiks piemērots par 0,015 eiro augstāks tarifs par vienu kWh. Nekādas papildu maksas vai abonēšanas maksas nav noteiktas. Ja vienai personai pieder vairāki īpašumi, piemēram, dzīvoklis, vasarnīca un garāža, tad visu īpašumu elektrības patēriņš var tikt summēts, un klients iegūs lētāku tarifu.

Savukārt "Eko enerģijas" vai tā saucamās "zaļās elektrības" tarifs būs nemainīgs neatkarīgi no patēriņa - 0,1745 eiro par vienu kWh. Savukārt "Baltcom" klientu portālā nereģistrētiem patērētājiem "zaļā elektrība" tiks tirgota par 0,176 eiro par kWh.

Tāpat "Baltcom" informēja, ka ikviena mājsaimniecība, kas no 2015.gada 1.janvāra vēlas saņemt "Baltcom" piedāvāto elektroenerģiju, tiek aicināta pieteikties līdz šā gada 10.decembrim portālā "www.baltcom.lv". Pēc tam "Baltcom" pārstāvji sazināsies par līguma noslēgšanu klientam izdevīgā laikā un vietā.

Ja mājsaimniecība pieteiksies "Baltcom" elektrībai no šā gada gada 11.decembra līdz 31.decembrim, tad līgums būs spēkā no 2015.gada 1.februāra. Arī pēc 2015.gada 1.janvāra ikviens varēs noslēgt līgumu ar "Baltcom". Ja tas tiks izdarīts līdz mēneša 10.datumam, tad "Baltcom" elektroenerģiju varēs saņemt jau no nākamā mēneša. Līgums tiek slēgts uz 12 mēnešiem. Savukārt līgumsods par līguma pirmstermiņa laušanu ir desmit eiro gadā, ik ceturkšņa samazinājums - 2,5 eiro.

Patlaban "Baltcom" elektroenerģiju piedāvā dažādos komplektos ar citiem pakalpojumiem - televīziju, internetu vai telefoniju sākot no 21,5 eiro mēnesī līdz pat 37,51 eiro mēnesī. Šis piedāvājums ir spēkā līdz gada beigām, 31.decembrim. Klientiem, kuri jau ir noslēguši līgumu ar "Baltcom" par pakalpojumu komplektiem ar elektroenerģiju, nekas nemainīsies.

Jau ziņots, ka elektroenerģijas tirgotāju mājsaimniecībām piedāvāto elektrības cenu atšķirības ir minimālas, pārliecinājās biznesa portāls "Nozare.lv".

2015.gada 1.janvārī mājsaimniecības elektrību sāks iegādāties atvērtajā tirgū, bet, no kura piegādātāja elektrību iegādāties, mājsaimniecībām būs jāizvēlas līdz šā gada 15.decembrim. Pēc AS "Sadales tīkls" mājaslapā pieejamās informācijas, gatavību tirgot elektrību līdz šim pauduši seši uzņēmumi - AS "Latvenergo", SIA "BCG Riga", SIA "Baltcom TV", SIA "220 Enerģija", SIA "Starfit Energy" un SIA "Win Baltic".

Tomēr no šiem uzņēmumiem savus elektrības cenu piedāvājumus mājsaimniecībām publiskojuši trīs - "Latvenergo" ar "Elektrum" produktu līniju, "Baltcom TV" un "Win Baltic".

"Latvenergo" "Elektrum" produktu līnijā ietilpst seši piedāvājumi. "Elektrum ekonomiskā" cena ir 16,7 centi par kilovatstundu, "Elektrum universālais" - 16,9 centi par kilovatstundu, "Elektrum klasiskais" - 16,9 centi par kilovatstundu, "Elektrum dinamiskais" cena būs atkarīga no elektroenerģijas cenas "Nord Pool Spot" biržā, savukārt "Elektrum izdevīgais 200+" vienas kilovatstundas cena 16,35 centi un viens eiro mēneša maksa, bet "Elektrum izdevīgais 600+" vienas kilovatstundas cena 16 centi un trīs eiro mēneša maksa.

"Win Baltic" izstrādājis divus tarifu plānus. Pirmais ir universālais ar minimālo garantēto enerģijas cenu 16,5 centi par kilovatstundu. Uzņēmumā norāda, ka šis tarifs ir paredzēts tiem patērētājiem, kuriem ērtāk maksāt par elektroenerģiju pēc plānotas cenas. Savukārt otrs "Win Baltic" tarifa plāns paredz tirgot elektrību pēc biržas cenas, kurā elektroenerģijas cena veidojas no biržas "Nord Pool Spot" mēneša vidējās svērtās elektroenerģijas cenas Latvijas reģionā, elektroenerģijas piegādes un sadales pakalpojumu, obligātā iepirkuma komponentes un pievienotās vērtības nodokļa.

Šā gada 18.septembrī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas nosaka elektroenerģijas cenu kāpuma kompensācijas mehānismu maznodrošinātiem, trūcīgiem iedzīvotājiem un daudzbērnu ģimenēm. Nākamgad trūcīgajiem un maznodrošinātajiem mēnesī nodrošinās 100 kilovatstundu elektroenerģiju par cenu 0,1164 eiro par vienu kilovatstundu, savukārt daudzbērnu ģimenēm - 300 kilovatstundu elektroenerģiju par pašreizējo "Starta" tarifu. Par izlietoto elektroenerģiju virs attiecīgi 100 vai 300 kilovatstundām mēnesī būs jāmaksā tirgus cena.

Patlaban, kamēr mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņš nav pārsniedzis 1200 kilovatstundas, tiek piemērots tā dēvētais "Starta tarifs" un maksa par elektrību ir 11,64 centi, bet pēc tam tiek maksāts tā dēvētais "Pamata tarifs" jeb 15,15 centi par kilovatstundu.

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas