Dalies:

Luksemburgā un Beļģijā ar lekcijām par mediju manipulāciju un propagandu viesosies lektori no Latvijas

22.aprīlī plkst.14.30 Luksemburgā un nākamajā dienā Briselē norisināsies Latvijas dienas bibliotēkā. Lektori runās par mediju manipulāciju ar sabiedrību pašreizējo Ukrainas notikumu kontekstā, skatot gan situāciju kopumā, gan konkrētus piemērus no Latvijas, kur pastāv divas pilnīgi atšķirīgas mediju vides, informē asociācija Luksemburga - Latvija.

Vai mediji vispār var manipulēt ar sabiedrību un kādā mērā? Vai propaganda spēj būt tik spēcīga, lai kurinātu naidu? Kā laikā, kad informācija ir tik viegli apstrīdama, iespējams aizsargāt demokrātiskās vērtības un institūcijas? Uz šiem jautājumiem atbildes mēģinās rast vieslektori no Latvijas: Māris Cepurītis, Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks "Informācija kā politiskais ierocis: Latvijas perspektīva" un Anda Rožukalne, asociētā profesore, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja "Karstas ziņas, vēss prāts: Krievijas mediju ietekme Latvijā".

Sarīkojums notiks angļu valodā, Latvijas prezidentūras kultūras programmas ietvaros. Interesentiem lūgums pieteikties, rakstot uz e-pastu: DGT-PRESIDENCY-DAYS@ec.europa.eu.

Norises vieta: Eiropas Komisijas Jean Monnet ēka, zāle M3, rue Alcide De Gasperi, Kirchberg L-2920, Luksemburga.

Lasītākās ziņas valstī

Papildu informācija par Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmu Beļģijā, Luksemburgā un Strasbūrā pieejama šeit un www.eu2015.lv/lv/latvija/prezidenturas-kulturas-programma.

Foto: Stock.XCHNG

Citas ziņas