Dalies:

Līdz 31. decembrim LR nodokļu rezidentiem jāiesniedz VID pārskats par starptautiskas uzņēmuma grupas saimnieciskajām darbībām un finansēm

Starptautiskas uzņēmumu grupas uzņēmumiem, kuri ir Latvijas Republikas nodokļu rezidenti, līdz šī gada 31. decembrim ir jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) pārskats par grupas saimnieciskās darbības veidiem un finansēm 2016. gadā. VID aicina uzņēmējus līdz 31. augustam paziņot VID, vai pārskatu iesniegs kā mātes uzņēmums, aizstājējmātes uzņēmums vai kā starptautiskas uzņēmumu grupas vienība.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (ESAO) dalībvalstis, to skaitā Latvija, sākot ar 2017.gadu, ir apņēmušās īstenot kopīgus pasākumus, kas mazina iespējas izvairīties no nodokļu nomaksas transfertcenu vai citos darījumos, kuru rezultātā var notikt nodokļu bāzes samazināšana un peļņas novirzīšana.

Saskaņā ar Eiropas Savienības Padomes 2016. gada 25. maija direktīvu dalībvalstīm ir pienākums ieviest šādu starptautisko kārtību, sākot ar 2017. gadu. Tādējādi šī gada 4. jūlijā Ministru kabinets ir izdevis noteikumus Nr.397 "Noteikumi par starptautiskas uzņēmumu grupas pārskatu par katru valsti" , kuros noteikts, ka uzņēmumiem pārskata veidā ir jāiesniedz informācija par grupas finansēm un saimnieciskās darbības veidiem.

Latvijas Republikā pienākums sagatavot un iesniegt pārskatu ir Latvijas Republikas nodokļu rezidentam, ja tas ir grupas mātes uzņēmums un grupas konsolidētais apgrozījums ir 750 miljoni eiro vai grupas mātes uzņēmumam, kas atrodas citā valstī, pastāv šķēršļi iesniegt pārskatu, vai Latvijas Republikas nodokļu rezidents ir iecelts par aizstājējmātes uzņēmumu.

Latvijas Republikas nodokļu rezidentiem pārskats par pagājušo gadu jāiesniedz līdz 2017. gada 31. decembrim, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) pieejamo pārskata aizpildīšanas formu, kas tiks ievietota EDS šī gada ceturtā ceturkšņa laikā. Savukārt līdz šī gada 31. augustam VID aicina Latvijas Republikas nodokļu rezidentus brīvā formā EDS paziņot:

  • vai pārskatu iesniegs kā mātes uzņēmums, aizstājējmātes uzņēmums vai kā starptautiskas uzņēmumu grupas vienība;
  • iesniedzēja nosaukumu un nodokļu rezidences valsti (vēlams arī juridisko adresi un reģistrācijas numuru), ja pārskatu sagatavos un iesniegs citas nodokļu rezidences subjekts.

Ar detalizētiem noteikumiem par pienākumu sagatavot un iesniegt pārskatus var iepazīties šeit.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām uzņēmējus sazināties ar VID, zvanot uz informatīvo tālruni 67120000 vai nosūtot jautājumu e-pasta adresi VID.konsultanti@vid.gov.lv.

Jautājumus var uzdot arī, rakstot VID Nodokļu pārvaldes Centrālajai informācijas apmaiņas daļai uz e-pasta adresi CLO@vid.gov.lv.

Konsultāciju par Latvijas Republikas nodokļu rezidentu pienākumiem iespējams saņemt, sazinoties ar VID Nodokļu kontroles pārvaldes Starptautisko darījumu kontroles, analīzes un metodikas daļas vadītāju Edgaru Hercenbergu (tālrunis 67121549, e-pasta adrese edgars.hercenbergs@vid.gov.lv).

Foto: CC0 licence

Citas ziņas

Citas ziņas pasaulē