Dalies:

Līdz 1. decembrim aicina ārvalstīs dzīvojošos absolventus pieteikties "Iespējamā misijā"

Līdz 1. decembrim Iespējamā misija (IM) aicina pieteikties ārvalstīs dzīvojošos latviešus, kuri ieguvuši augstāko izglītību. Jau desmit gadus IM ir iespēja pēc augstskolas absolvēšanas darīt jēgpilnu darbu, divus gadus strādājot skolās par skolotāju, kā arī pilnveidot un attīstīt savas līderības prasmes IM mācību programmā.

Ik gadu programmā tiek uzņemti dalībnieki, kas savu augstāko izglītību vai darba pieredzi ieguvuši ārvalstīs un kuri izvēlējušies IM par savu nākamo darba un profesionālās pilnveides ceļu. Pēdējos gados, lai uzsāktu dalību IM, uz Latviju pārcēlušies arī daži Amerikas latvieši, kuri iepriekš nav dzīvojuši Latvijā, bet redzējuši IM kā iespēju atgriezties pie savām saknēm.

„Katru gadu ar prieku programmā uzņemam tos, kas ieguvuši starptautisku pieredzi un var to nodot tālāk bērniem Latvijas skolās. IM ir iespēja atgriezties Latvijā un darīt valstij nozīmīgu darbu. Atzīmējot IM desmitgadi, vēlamies uzsvērt, ka laba skolotāja paveiktais darbs saņem īstu un patiesu bērnu atzinību un aicinām sabiedrību novērtēt skolotājus vairāk,” uzskata IM direktors Kārlis Andersons.

„Man ir pārliecība, ka būt par skolotāju ikvienam bērnam Latvijā, arī maniem, ir viena no nozīmīgākajām un prestižākajām lietām, ko cilvēks var darīt. Laba skolotāja iedotās prasmes, attieksmes un vērtības bērni pavairo tūkstoškārtīgi, izaugot pārliecībā, ka nav nesasniedzamas virsotnes. Savu skolotāju atceras un ciena visu mūžu, to nevar novērtēt par zemu!” uzsver kvantu fiziķis, asoc. prof. Vjačeslavs Kaščejevs, kurš pauž arī savu atzinību skolotāja darbam.

IM dalībnieki 2 gadus strādā Latvijas skolās par pilna laika skolotājiem un pasniedz savai augstākajai izglītībai atbilstošus mācību priekšmetus. Līdztekus darbam skolā dalībnieki intensīvi mācās, lai attīstītu savas pedagoģijas zināšanas un līderības prasmes, kā arī saņem profesionālu atbalstu. Pēc programmas absolvēšanas dalībnieki iegūst tiesības turpināt darbu skolā.

Pieteikties IM var pēdējā kursa studenti un absolventi, aizpildot pieteikšanās anketu. Vairāk informācijas par nosacījumiem, atlases procesu un pieteikuma anketu atradīsiet šeit.

Citas ziņas