Dalies:

Latvijas studentu basketbola valstsvienība pasaules universidādē Taivānā izcīna trešo vietu

Latvijas studentu basketbola valstsvienība galvenā trenera Gunta Endzela vadībā otrdien Taivānā izcīnīja bronzu pasaules universiādē, cīņā par trešo vietu ar rezultātu 81:74 apspēlēja Serbiju.

Spēles pirmais puslaiks aizgāja Serbijas zīmē. FMP aizsargs Nemaņa Nenadičs guva 12 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Serbi guva 22 punktus mūsu soda laukumā, izcīnīja deviņas bumbas uzbrukumā, vienubrīd sasniedza arī 11 punktu pārsvaru. Puslaikā Latvija devās pie mīnus deviņi - 26:35.

Otrā puslaika ievadā Latvija veica izrāvienu 8:0, kas ļāva pietuvoties līdz trim punktiem (34:37). Cīņa turpinājās punkts punktā, bet ceturtdaļas otrajā pusē Latvijai izdevās arī pārņemt vadību. Kristaps Pļavnieks guva astoņus punktus ceturtdaļā un Latvija pirms pēdējām desmit minūtēm bija vadībā ar 51:48.

Teicami mačā uz maiņu ienākušais Rihards Bērziņš pēdējās ceturtdaļas sākumā guva astoņus no Latvijas pirmajiem 11 punktiem, un mūsējie palielināja pārsvaru jau līdz septiņiem punktiem (62:55). Ar izcilu precizitāti turpināja uzbrukt Linards Jaunzems, kurš svarīgā brīdī trāpīja savu astoto metienu no astoņiem, ar trejaci panāca 70:62.

Vēlāk uz brīdi tika sasniegts arī desmit punktu pārsvars.

Foto: CC0 licence

Citas ziņas

Citas ziņas pasaulē