Dalies:

Latvijas pēdas pasaulē: Latviešu Kristīgā bērnu nometne “Saulaine” Kanādā

Apmēram stundas brauciena attālumā uz ziemeļiem no Toronto un 20 minūšu brauciena attālumā uz dienvidiem no Barie (Barrie), Notavasagas (Nottawasaga) upes krastos atrodas latviešu kristīgā nometne “Saulaine”. Tālajā 1952.gadā to dibināja Sv. Jāņa Evaņģēliskā Luterāņu latviešu draudze.

Pirmajos darbības gados tā pildīja vienkāršas funkcijas – vasaras satikšanās vieta draudzes locekļiem un, protams, latviešu bērnu nometne. Laikam ejot un nometnes teritorijai attīstoties, tagad tās klāstu papildinājuši vairāki citi piedāvājumi, piemēram, atpūtas vietas klusām, reliģiskām pārdomā, kā arī vieta pasākumiem – kāzām, iesvētībām, koncertiem vai vienkārši draugu kopābūšanai.

Nometnes teritorija ir teju 102 hektārus liela un sastāv no mežiem un teritorijām, kas izveidotas cilvēku uzņemšanai un izklaidei. Neskaitot jau tā skaisto apkārtni, nometne piedāvā saviem apmeklētājiem arī dažādas aktīvās atpūtas iespējas, sākot no pārgājieniem, makšķerēšanas un peldēšanas, beidzot ar iespēju nodarboties ar loku šaušanu, kalnu riteņbraukšanu un jogu.

Nometne darbojas visu gadu un par savu misiju nosaukusi “nodrošināt katru apmeklētāju ar iespēju papildināt savu saprašanu par latviešu kultūru Kristīgā atmosfērā”.

 

Latviesi.com rakstu sērijas "Latvijas pēdas pasaulē" mērķis ir vienuviet apkopot būtiskāko informāciju par savā jomā izcilām un pasaulē atpazīstamām personībām, kuru saknes meklējamas Latvijā. ‪#‎LatvijasPēdas

Plašāk latviešu valodā.

 

Plašāk angļu valodā.

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas

Citas ziņas pasaulē