Dalies:

Latvijas pēdas pasaulē: ekskluzīvā kafejnīca ‘’Baiba Café’’ Spānijā

Kad Oviedo pilsētā, Spānijā, tiek vaicāts, kur baudīt pareizi gatavotu kafiju, cilvēkus aicina doties uz Baiba Café. Tā ir gourmet tipa kafejnīca, kas piedāvā pašu gatavotus gardumus un izcilu kafiju no augstvērtīgiem produktiem. Kafejnīcas īpašniece - latviete Baiba Krauze, kūkas cep jau no 8 gadu vecuma. Meitenes lielākā kaislība allaž bijusi – lutināt draugus un paziņas ar īpaši gardām un rūpīgi izstrādātām receptēm.

Tā pamatā 2016. gada 7.oktobrī Oviedo pilsētā, Spānijā, vietā, kur agrāk bijis vecs bārs, durvis apmeklētājiem vēra Baiba Café - jauna un moderna kafejnīca. Šī vieta pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem ir kas ekskluzīvs, pateicoties piedāvātajam – plašajam kafijas klāstam, dzēriena pagatavošanai, konditorejas izstrādājumiem, kuru piedāvājumā neietilpst gandrīz nekas no tradicionālajiem spāņu saldumiem, un uzmanībai, kas tiek pievērsta klientu vēlmēm.

Ierodoties Baiba Café, apmeklētājus lutina ar saldumiem, kas darināti tikai no pārbaudītām un nepārtraukti pilnveidotām receptēm. Tāpat tiek izvēlēti tikai augstas kvalitātes produkti, kas bieži tiek ievesti no citām valstīm, līdz ar to Oviedo iedzīvotājiem citādi nebūtu pieejami. Īpašu vērību Baiba pievērš arī cukura daudzumam, tas tiek izmantots minimāli - tik daudz, lai veidotos garša un struktūra. Tāpat nesen izstrādāta īpaša cepumu recepte klientiem ar laktozes nepanesamību. Šajā vietā iespējams nobaudīt arī gardumus, kas gatavoti pēc latviešu receptēm, piemēram, riekstiņus.

Oviedo šo vietu ekskluzīvu padara arī plašais kafijas klāsts un dzēriena pagatavošanas kvalitāte. Baibai ir cieša sadarbība ar uzņēmumu, kurš nodarbojas ar premium klases kafijas grauzdēšanu un, gatavojot klientiem kafiju, tiek rūpīgi sekots līdzi kafijas pagatavošanas vadlīnijām, un praksē pielietotas visas zināšanas, kas gūtas apmācībās. Līdz ar to gadījumos, kad kāds vaicā, kur baudīt pareizi gatavotu kafiju, cilvēkus aicina doties tieši uz Baiba Café.

Kafejnīcā parasti darbojas divi vai trīs cilvēki. Lai gan uzņēmums ir neliels, tas vairākkārt guvis panākumus Spānijas cepumu konkursā, kurā piedalās visas valsts labākās konditorejas, tāpat, neskatoties uz to, ka kafejnīca atrodas ārpus centra, izveidojusies stabila klientu bāze.

Nākotnē plānots paplašināt kafejnīcu ar produkciju, kam būtu latviska pieskaņa – ar gardu ēdienu, kvalitatīvām pusdienām, ko būtu iespējams paņemt līdzi, kā arī kūkām un konditorejas izstrādājumiem, piedāvāt apmeklētājiem piedalīties dažādos kursos.


Plašāka informācija un šeit


Latviesi.com rakstu sērijas "Latvijas pēdas pasaulē" mērķis ir vienuviet apkopot būtiskāko informāciju par savā jomā izcilām un pasaulē atpazīstamām personībām, kuru saknes meklējamas Latvijā. ‪#‎LatvijasPēdas‬


Foto: Baiba Krauze


Adrese: Calle Argañosa 41 Oviedo, Asturias

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas