Dalies:

Latvijas pēdas pasaulē: Brīvo Latvju biedrība Filadelfijā

Filadelfijas Brīvo Latvju biedrība (The Philadelphia Society of Free Letts) ir viena no vecākajām latviešu biedrībām ārpus Latvijas. Tā izveidota jau tālajā 1892.gada 22.februārī un pastāv joprojām.

Biedrība tika dibināta laikā, kad Filadelfijā ieceļoja pirmie latviešu trimdinieki - kā vēsta Roberta Līduma 1973. gadā izdotā grāmatā “Latvieši - Brīvības meklētāji” – galvenokārt kurzemnieki. Sākotnēji tās funkcija nebija latviskuma kopšana, bet gan savstarpēja palīdzība laikā, kad nebija ne apdrošināšanas, ne valsts pabalstu.

Biedrība šobrīd strādā kā komunikācijas un izpētes centrs ar misiju attīstīt un atbalstīt latviešu kultūru. Biedrības telpās notiek dažādas sanāksmes, pasākumi un svētku svinēšana.

2012.gadā plaši atzīmēta biedrības 120 gadadiena, kuras laikā interesenti varēja piedalīties 120 dažādos pasākumos visa gada garumā, tostarp izstādēs, sporta spēlēs, koncertos un tirdziņos.

Lasītākās ziņas valstī

Latviesi.com rakstu sērijas "Latvijas pēdas pasaulē" mērķis ir vienuviet apkopot būtiskāko informāciju par savā jomā izcilām un pasaulē atpazīstamām personībām, kuru saknes meklējamas Latvijā. ‪#‎LatvijasPēdas

Plašāk latviešu valodā.

Plašāk angļu valodā.

Foto: Vēsturnieka Vidvuda Štrausa arhīvs. Filadelfijas latvieši ap 1910. gadu.

Citas ziņas